Skład dowodzony przez Wiktora „TaZa” Wojtasa opuszcza organizację devils.one. Obecne kontrakty zawodników wygasną jutro, a obie strony nie doszły do porozumienia w sprawie nowych umów.

Zawodnicy devils.one nie przedłużą wygasających jutro kontraktów z organizacją. Powodem tej decyzji jest odmienna wizja graczy i włodarzy dotycząca funkcjonowania dywizji CS:GO. Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacje na fanpage'u devils.one – negocjacje trwały aż cztery miesiące, lecz obie strony nie doszły do porozumienia.

TaZ i spółka występowali w barwach devils.one od lutego. W tym czasie najważniejszym wydarzeniem dla drużyny była rywalizacja w grupie 9. sezonu ESL Pro League. Polacy zajęli tam trzecie miejsce, co zapewniło im występ w drugim etapie grupowym, jak i przyszłym sezonie rozgrywek. Ponadto, skład awansował również na Good Game League 2019, a wczoraj zwyciężył turniej LOTTO Puchar Zdobywców Pucharów. W rankingu HLTV.org drużyna zajmuje obecnie 28. pozycję.

Oświadczenie na temat rozwiązania kontraktów możemy przeczytać na facebooku organizacji. Zaznaczono tam, że wraz z dniem 1 maja zawodnicy zostaną wolnymi agentami. Cały czas istnieje też opcja, że gracze zaakceptują propozycję i ponownie będą reprezentować organizację:

Dlaczego więc rozwiązujemy kontrakty właśnie teraz? Wierzymy, że przez obecną formę sportową zawodników oraz wywalczony slot w EPL, to właśnie ten moment jest dla nich najlepszy na szukanie organizacji, która spełni ich wymagania dotyczące systemu pracy oraz warunków finansowych.

Rozwiązując kontrakty za porozumieniem stron, devils.one nie blokuje zawodnikom żadnej opcji. Pierwszego maja zostają wolnymi agentami i nie będą obciążeni kwotą wykupu. Miejsca zdobyte w ligach i turniejach w Polsce i za granicą należą do zawodników. Cały czas istnieje również opcja, w której zawodnicy zaakceptują propozycję DV1 i znów będą reprezentować naszą organizację.”

Pełne oświadczenie znajdziecie pod tym linkiem.

Devils.one żegna się z następującymi zawodnikami:

  • Poland Wiktor „TaZ” Wojtas
  • Poland Karol „rallen” Rodowicz
  • Poland Mikołaj „mouz” Karolewski
  • Poland Jacek „MINISE” Jeziak
  • Poland Paweł „dycha” Dycha
  • Poland Mariusz „Loord” Cybulski (trener)