Testy zakończone. c0ntact Gaming zaprezentowało nam swoją odświeżoną dywizję CS:GO, w której jako nowi zawodnicy znaleźli się Rigon „rigoN” Gashi i Lotan „Spinx” Giladi.

Amerykańska organizacja już od dłuższego czasu nie posiadała pełnego składu w popularnym FPS-ie od Valve. Cały czas starała się znaleźć odpowiednie twarze, które pozwoliłyby dotrzeć jej wyżej w rankingu HLTV oraz na prestiżowe zmagania. Przez zespół przewinął się nawet bardzo znany w społeczności Owen „smooya” Butterfield, lecz nie zagrzał on sobie w nim miejsca, ponieważ jego rola pokrywała się z zadaniami Otto „ottoNd” Sihvo, który także jest snajperem i raczej nic nie wskazywało na to, żeby chciał oddać AWP Brytyjczykowi.

Rozdział ze smooyą został zatem nie tak dawno zakończony. W ekipie na testach utrzymał się za to Lotan „Spinx” Giladi, który rozgrywał z nią oficjalne mecze od około dwóch miesięcy. Jak się okazało – zasłużył sobie na stały kontrakt.

Umowę z c0ntact podpisał również Rigon „rigoN” Gashi. Jego okres próbny nie trwał zbyt długo. Najprawdopodobniej rozpoczął treningi z formacją, gdy Butterfield się z nią pożegnał, a pierwszy sprawdzian zaliczył na początku października. Na ten moment w gronie Rokasa „EspiranTo” Milasauskasa rozegrał trzy pojedynki, z czego dwa zwyciężył pokonując Izako Boars FATE LOOT.BET S8.

Oba nowe nabytki c0ntact Gaming nie osiągnęły jeszcze niczego wielkiego na scenie. Przed nimi życiowa szansa, aby pokazać się szerszej widowni. Przypominamy, że niebawem, bo 10. listopada rozpocznie się FLASHPOINT 2, w którym oczywiście klub z Ameryki będący partnerem ligi wystawi swoją odświeżoną piątkę. Zapewne marzeniem podopiecznych Neila „NeiL_M” Murphy'ego jest dobrze wypaść już w tych rozgrywkach, ale jak to się mówi – nie od razu Rzym zbudowano. Może się okazać, że na rywalizację z drużynami w tych zawodach nie będą jeszcze gotowi. Nie często jednak staje się do walki o pulę nagród wynoszącą okrągły milion dolarów, więc bez dwóch zdań motywacja jest ogromna.

Tak obecnie wygląda skład c0ntact:

  • Lithuania Rokas „⁠EspiranTo⁠” Milasauskas
  • Denmark Marco „⁠Snappi⁠” Pfeiffer
  • Finland Otto „⁠ottoNd⁠” Sihvo
  • Israel Lotan „⁠Spinx⁠” Giladi
  • Switzerland Rigon „⁠rigoN⁠” Gashi
  • Ireland Neil „⁠NeiL_M⁠” Murphy – trener
  • Sweden Daniel „⁠djL⁠” Narancic – trener