SKADE przez problemy wizowe nie pojawi się w Los Angeles, gdzie mieli walczyć o awans do głównej ligi FLASHPOINT.

Bułgarski skład, który wraz z AVEZ wywalczył sobie awans do głównych kwalifikacji FLASHPOINT, nie pojawi się w Stanach Zjednoczonych przez zamieszanie z wizami. Cały zespół złożył podania o wizy biznesowe i turystyczne, sygnowane odpowiednio numerami B1/B2. Jednak jak się okazało, takie przepustki nie są wystarczające, wszak każdy z nich powinien ubiegać się o wizy dla sportowców P1. Niestety na wyrobienie dodatkowych papierów zabrakło im czasu.

Przez to jeden z potencjalnych przeciwników AVEZ nie pojawi się w Los Angeles. Bułgarski zespół na kilka dni przed startem głównego -turnieju został zastąpiony przez HAVU, czyli fińską ekipę, która przegrała w zamkniętych kwalifikacjach, zajmując 7-8. miejsce. Decyzja może być dość kontrowersyjna, wszak są jeszcze ekipy które sobie lepiej poradziły, lecz być może zależało to od wiz i możliwości pojawienia się w Stanach Zjednoczonych w ciągu najbliższych kilku dni.

Zamknięte kwalifikacje do FLASHPOINT odbędą się w dniach 3-5 marca, a oprócz dwóch miejsc w głównym turnieju, do wygrania będzie $64.000. Udział w nich weźmie osiem ekip, w tym polskie AVEZ Esport.