Dwumecz drużyn SK oraz FaZe Clan w ramach ESL Pro League Season 3 zakończył się remisem, po meczach na de_cache oraz de_inferno.

Remisem zakończył się dwumecz pomiędzy drużynami SK oraz FaZe Clan, który odbył się w ramach trwającego obecnie 4 tygodnia ESL Pro League Season 3. Mecze odbyły się na de_cache de_inferno. 

  • de_cache

Mapa ta okazała się ogromnym zaskoczeniem prawdopodobnie dla wszystkich oglądających mecz. Pierwsza połowa rozpoczęła się od wygranej pistoletówki przez graczy FaZe, jednak następny punkt zdobyło SK, które było zmuszone
grać eco. Można powiedzieć, że FaZe odpłaciło się „pięknym za nadobne”, wygrywając kolejną rundę, bez pełnego ekwipunku. Dzięki wygraniu trzeciej rundy, FaZe, będąc po stronie terrorystów, wygrało jeszcze kolejne dwa punkty, wysuwając się na prowadzenie 4:1. Duńsko-Szwedzkiej drużynie udało się odrobić dwa punkty straty, po czym pozwolili oni na zdobycie kolejnych dwóch rund na korzyść FaZe Clan. Przy wyniku 3:6 dla FaZe, SK zaczęło wygrywać rundę za rundą, czym samym pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:6 dla SK.
Kolejna część tego spotkania rozpoczęła się od drugiej w tym meczu rundy pistoletowej na korzyść FaZe. Dzięki tej rundzie, graczom FaZe Clan udało się doprowadzić do remisu w grze, czyli wyniku 9:9. W tym momencie meczu, obie drużyny zaczęły grać punkt za punkt. Przy wyniku 11:11, SK „odskoczyło” rywalom o dwa punkty, jednak FaZe szybko wybrnęło z tej sytuacji, wygrywając trzy kolejne rundy z rzędu i wysuwając się na prowadzenie. SK wygrało dwie następne rundy i w pierwszym punkcie meczowym uległo grającym „force buy” przeciwnikom, którzy doprowadzili do dogrywki.
W pierwszej dogrywce FaZe wygrało dwie kolejne rundy, czym samym prowadzili 17:15. Gracze SK zdołali tylko wygrać jedną rundę, po której szybko przeciwnicy zdobyli kolejny punkt, doprowadzając do drugiego punktu meczowego w tej grze. Jednak, jak to było w przypadku pierwszego match point'u, przegrywająca drużyna, w tym wypadku SK, odrobiła straty, czym samym doprowadzili do drugiej dogrywki w tym meczu!
Cała druga dogrywa była punkt za punkt, aczkolwiek to gracze FaZe Clan po raz drugi walczyli o wygranie meczu i… po raz drugi przegrali! W trzeciej dogrywce, przy wyniku 23:23, gracze SK w przeciwieństwie do swoich przeciwników wykorzystali drugą szansę na wygranie tego spotkania i zakończyli je wynikiem 25:23!
Ten mecz trwał ponad 1h 30min!

  • de_mirage

O ile w przypadku de_cache można było napisać bardzo dużo, o tyle drugi mecz, który odbył się na de_mirage można skwitować krótkim: „kompletna dominacja FaZe Clan”. Pomimo wygranej rundy nożowej i wybrania strony CT, jako stronę po której formacja SK chciała zacząć, udało się im tylko w całej połowie wygrać zaledwie trzy rundy, tracąc przy tym 12. Niestety dla widzów, w drugiej połowie nie byliśmy świadkami comeback'a, który później mógł się zakończyć dogrywkami jak na de_cache. FaZe szybko zakończyło ostatnią część tego spotkania, wygrywając pistoletówkę i kolejne trzy rundy, dzięki czemu zwyciężyli 16:3.

  • de_cache 25:23 dla SK
  • de_mirage 16:3 dla FaZe Clan