Sinners Esports było faworytem finałowego starcia V4 International Cup i nie zawiodło. Formacja z Czech triumfowała nad naszymi rodakami reprezentującymi Wisłę All iN! Games Kraków.

  • Poland Wisła All iN! Games Kraków 0:2 Czech Republic Sinners Esports

Wielki Finał V4 International Cupa wystartował na Overpassie. Była to mapa wybrana przez podopiecznych Mariusza „loord” Cybulskiego, którzy nie pokazali się jednak na niej ze zbyt dobrej strony. Będąc w ataku byli w stanie zaskoczyć rywala tylko raz. W efekcie musieli spróbować podnieść się z wyniku 1:14, co graniczyło z cudem. Sinners Esports nie pozwoliło na powrót zamykając rywalizację – 16:8.

Wydawało się, że trochę lepiej będzie na Anciencie. Mimo iż wspomnianą lokację chciała grać ekipa Maxa „SHOCK” Kvapila, to Biała Gwiazda w pierwszej połowie osiągnęła całkiem bliski wynik – 6:9. Kiedy natomiast przestała bronić, a zaczęła atakować, zmagania ułożyły się po myśli faworyta z Czech. Sinners pewnym krokiem poszło po swoje zwyciężając starcie 16:9.

Ostatecznie więc to właśnie Sinners Esports okazało się najlepszą drużyną podczas International Cupa. Tomáš „oskar” Šťastný i spółka zgarnęli dzięki temu bonus finansowy w postaci $15 373. Polacy za zajęcie drugiego miejsca na podium także się wzbogacili – otrzymali $5 913. Oczywiście warto podkreślić, że obie formacje zobaczymy na V4 Future Sports Festival w Budapeszcie, bowiem już we wcześniejszych meczach dopięły kwestię awansu.