Chiny okazały się być najlepsze ze wszystkich zespołów startujących podczas azjatyckich kwalifikacji do The World Championships 2016. Niestety, ze względu na brak możliwości załatwienia wizy na czas, to Singapur wejdzie na ich miejsce.

Chiny doskonale radziły sobie podczas wszystkich spotkań w azjatyckich selekcjach. W fazie grupowej skład wygrał oba spotkania bez większych problemów. Dopiero podczas ćwierćfinałów spotkał na swojej drodze Mongolię, która zaczęła stawiać opór chińskiej drużynie. To ich jednak nie zniechęciło. Finalnie to Chiny pokazały, że są tu po to, by zwyciężyć i nie poddawali się aż do wielkiego finału, gdzie zmierzyli się z siłą Singapuru.

Singapur w walce grupowej nie miał tyle szczęścia i musiał walczyć w meczu decydującym. Mimo wszystko, udało im się przemknąć do fazy play-off, by zmierzyć się z formacją z Indonezji (2-1). W ostatnim punkcie kwalifikacji nie podołali jednak zadaniu i przegrali z Chinami problematycznym wynikiem 3-0.

Teraz wszystko wskazuje na to, że wynik wcale nie był tak istotny jak mogłoby się wydawać. Ze względu na to, że Chiny nie są w stanie ponownie załatwić wizy na czas, nie pojawią się w tym roku na The World Championships 2016. Drugą szansę otrzymał za to skład Singapuru, który od dziś może rozpocząć przygotowania do wielkiego wydarzenia.

Lista uczestników TWC 2016:

Australia Australia
Singapore Singapur
Argentina Argentyna
United States USA
Tunisia Tunezja
EU
EU
EU