Według doniesień portalu 1pv.fr, który wcześniej jako pierwszy poinformował o odejściu ALEXA z Vitality, francuska drużyna zakontraktuje siedemnastolatka na miejsce byłego prowadzącego.

Dwa dni temu Counter-Strike'owy świat obiegła informacja o tym, że Alex „ALEX” McMeekin zadecydował o odejściu z Teamu Vitality. Dziś z samego rana informowaliśmy, że brytyjski zawodnik potwierdził te doniesienia, a w tym momencie pojawiły się kolejne informacje na temat jego zastępstwa. Wcześniej Vitality przymierzało się do pozyskania Ali „hAdji” Haïnouss z obecnego składu LDLC OL, lecz obydwie organizacje nie mogły dojść do porozumienia. To stworzyło kolejne komplikacje.

Według doniesień, nowym nabytkiem Teamu Vitality ma być siedemnastoletni Kévin „Misutaaa” Rabier, który jak dotąd nie miał zbyt wielu okazji pokazać się szerszej widowni. Polscy kibice powinni kojarzyć go przede wszystkim z występu w ASUS ROG Challenge, gdzie wraz z Team HOUNGOUNGAGNE pokonał polski skład Piotra „izaka” Skowyrskiego. Jednak uwagę na siebie ściągnął pokazując imponujące umiejętności indywidualne w FPL-u oraz ostatnich ESL Mistrzostwach Francji.

Ze względu na małe doświadczenie nowego zawodnika, łatwo dojść do wniosku, że nie zostanie on prowadzącym. Do tej roli przymierzany może być Richard „shox” Papillon, który ma sporo obycia z dowodzeniem, wszak od 2016 roku był kapitanem w G2 Esports. Jego przybycie do Vitality nie odmieniło zespołu ani nie wyniosło go na wyższy poziom, więc teraz Papillon ma szansę dorzucić więcej od siebie do francuskiego składu.

Skład Vitality prawdopodobnie będzie wyglądał w następujący sposób:

  • France Cédric „RpK” Guipouy
  • France Dan „apEX” Madesclaire
  • France Mathieu „ZywOo” Herbaut
  • France Richard „shox” Papillon
  • France Kévin „Misutaaa” Rabier
  • France Rémy „XTQZZZ” Quoniam (trener)