29 czerwca odbędzie się showmatch pomiędzy Kinguin, a Sferis Pride. Spotkanie komentować będzie Maciej „sawik” Sawicki, który wraca do komentowania profesjonalnego Counter Strike'a po kilku latach przerwy.


Mecz będzie emocjonujący z kilku powodów. Po pierwsze postać komentatora. „sawik” wraca do e-sportowego świata po kilku latach niebytu. Zaproszenie dwóch czołowych polskich drużyn uświetni otwarcie kanału Sawickiego, który chce przekazywać wiedzę, jaką nabył o e-sporcie.

Kolejnym powodem dodającym smaczku całej rywalizacji będzie półfinał X-com Clash, w którym gracze Pride niespodziewanie pokonali Kinguin, pokazując tym samym, że dobijają się do ścisłej czołówki drużyn w Polsce. Ostatecznie Sferis Pride zajęło na wspomnianym turnieju drugie miejsce, przegrywając w finale z Team AGG 2:1.

Sam zespół prowadzony przez Kubę „Kubika” Kubiaka jest sporą zagadką. Niedawno bowiem doszło do poważnej zmiany w składzie. Kamila „kamila” Kamińskiego zmienił Karol „repo” Cybulski, a na szkoleniowca drużyny zatrudniono właśnie „Kubika”. Szczególne poruszenie zrobiła roszada w zespole, gdyż wielu kibiców uważało, że „kamil” był najlepszym graczem Sferis Pride. Początek gry z byłym graczem AGG wygląda dobrze, o czym świadczy zwycięstwo w MeetUp Polska.

Pozostaje jeszcze Team Kinguin, który wciąż uważany jest za TOP 2 polskiej sceny Counter Strike'a. Podopieczni Mariusza „Loorda” Cybulskiego w ostatnim miesiącu grali mniej, by ponownie złapać świeżość. Ostatnie potyczki pokazały, że „innocent” i spółka powracają do formy, a chęć zrewanżowania się za X-com Clash może pozytywnie wpłynąć na drużynę.

Spotkanie odbędzie się 29 czerwca o godzinie 20.00. Mecz będzie można obejrzeć na kanale https://www.twitch.tv/sawiktv.