Już tylko dwa zwycięstwa dzielą UNGENTIUM od awansu do ESL Challenger League. Wczoraj ekipa Byaliego zanotowała kolejne bardzo cenne zwycięstwo w play-offach ESEA Advanced.

  • Poland UNGENTIUM 2:1 EC Kyiv Ukraine

Po rozpadzie składu Wisły Kraków może ziścić się czarny scenariusz, który zakłada, że przez następne miesiące nie tylko nie będziemy mieli polskiej drużyny w ESL Pro League, ale i nawet ESL Challenger League. O to, by biało-czerwona flaga nie zanikła z zaplecza Pro Ligi walczą jednak zawodnicy UNGENTIUM. Rozpędzona maszyna Luza pokonuje kolejne przeszkody na swojej drodze i jest już całkiem bliska bezpośredniego awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

W play-offach ESEA Advanced UNGENTIUM pozostaje niepokonane od sześciu spotkań. Wczoraj Byali i spółka wykopali z rozgrywek EC Kyiv i teraz czekają na rozstrzygnięcie pojedynku BLUEJAYS-forZe. To właśnie z przegranym tego pojedynku Polacy powalczą o awans do wielkiego finał, w którym stawką będzie bezpośredni awans do ESL Challenger League.

W przypadku niepowodzenia UNGENTIUM wciąż zachowa szanse na awans do wyższej ligi. Polski zespół już w tej chwili ma zapewnioną grę w barażach ESL Challenger League. W obozie polskiej organizacji nikt nie myśli jednak póki co o relegacjach, a każdy woli skupić się na najbliższym pojedynku z BLUEJAYS bądź forZe.