Sharks może być z siebie zadowolone. Reprezentanci portugalskiej organizacji wywalczyli bowiem awans na finały prestiżowej ligi – ECS!

Luken i spółka mają za sobą udany okres. W minionym tygodniu zajęli drugie miejsce w pierwszej kolejce ECS Season 8. W ćwierćfinale zwyciężyli z INTZ, następnie zaskoczyli obecnie najlepszy skład na świecie według rankingu HLTV – Liquid, nie tracąc w starciu z gronem nitr0 mapy. Dopiero w finale zmagań od zajęcia najwyższej pozycji na podium powstrzymało ich Evil Geniuses. Mimo tej porażki – drużyna złożona z trzech Brazylijczyków i dwóch Argentyńczyków mocno przybliżyła się do upragnionego sukcesu, czyli awansu na LAN-a.

W drugiej odsłonie internetowego etapu wspomnianej wyżej rywalizacji Sharks Esports dalej pokazywało swoją moc. Przeszło już przez pojedynek z The Quest oraz Cloud9. Oba widowiska zakończyły się rezultatem 2:0, co tylko utwierdza nas w przekonaniu, że grono exita jest w gazie. Dziś o 23:00 ekipa jnt podejmie ATK w finale, lecz wynik tego meczu nie będzie dla niej aż tak ważny. Nawet jeśli ulegnie – nic się nie zmieni. Slota na finałach ECS zapewniła sobie bowiem triumfując przeciwko C9.

Lista uczestników ECS S8 Finals na ten moment wygląda następująco:

  • Kazakhstan AVANGAR
  • Brazil Sharks