Ostatnie miejsce rankingu przed „klasyfikacją medalową” jest już znane. Czwarta lokata przypadła Dmitriemu „sh1ro” Sokołowowi.

W sporcie mówi się, że czwarte miejsce to najbardziej bolesne, bo nie jest premiowane medalem. W plebiscycie HLTV jest jednak z goła inaczej, gdyż każdy z wyróżnionych zawodników otrzymuje trofeum. Zresztą sam sh1ro na pewno może być dumny ze swojego osiągnięcia. Rosjanin był jedną z wschodzących gwiazd, które w minionym roku wybijały się na scenie CS:GO najbardziej. Jasno błyszczało również samo Gambit – drużyna młodziutkiego gracza wygrała aż 6 różnych turniejów, a praktycznie dopiero co dobiła się do najwyższego tieru. sh1ro zainkasował w sumie trzy nagrody MVP, dokładając do tego jedenaście wyróżnień EVP. Snajper zdobył również najwięcej fragów z AWP ze wszystkich czołowych zawodników, o czym pisaliśmy w drobnym artykule kilka tygodni temu. Do tego sh1ro może doliczyć miano „clutch kinga” 2021 roku, z aż 112 sytuacjami ugranymi w pojedynkę. Jak więc widać Sokołow wyróżniał się nie tylko drużynowo, ale i indywidualnie.

20-latek trafił na listę HLTV jako trzeci gracz Gambit. Miejsca 5. i 6. trafiło odpowiednio do Siergieja „Ax1la” Ryktorowa oraz Abaya „H0bbita” Hasenowa. Na razie żadna organizacja nie może się pochwalić tyloma przedstawicielami, chociaż najpewniej zmieni się to w przeciągu kolejnych dni (tu subtelne wskazanie na NAVI). Sam sh1ro, w roli pretendenta do przyszłorocznego rankingu, ustawił Denisa „deko” Żukowa. Jego rodak, grający obecnie w 1WIN, dał się już poznać jako obiecujący prospekt, wobec czego taki typ Sokołowa ma w sobie dużo sensu.

Gambit zaczęło już swój nowy sezon. Dziś Rosjanie, z problemami, wygrali z debiutującym składem Complexity, na Funspark ULTI 2021. Kolejny mecz zagrają w piątek przeciwko Entropiq.

Obecnie zestawienie HLTV, za rok 2021, prezentuje się następująco:

4. Russian Federation Dmitri „sh1ro” Sokołow
5. Russian Federation Siergiej „Ax1le” Ryktorow
6. Kazakhstan Abay „H0bbit” Hasenow
7. Russian Federation Denis „electroNic” Szaripow
8. Latvia Mareks „YEKINDAR” Galinisks
9. Ukraine Walerij „b1t” Wakhowskij
10. Russian Federation Dzami „Jame” Ali
11. Denmark Nikolai „device” Reedtz
12. Bosnia and Herzegovina Nemanja „huNter” Kovač
13. Denmark Benjamin „blameF” Bremer
14. Canada Keith „NAF” Marković
15. Brazil Kaike „KSCERATO” Cerato
16. Denmark Martin „stavn” Lund
17. Canada Russel „Twistzz” Van Dulken
18. Estonia Robin „ropz” Kool
19. United States Jonathan „ELiGE” Jablonowski
20. Latvia Helvijs „broky” Saukants