Organizatorzy DreamHack Masters Las Vegas ujawnili osiem zaproszonych zespołów, które wezmą udział w zamkniętych kwalifikacjach do turnieju z drużynami wyłonionymi przez otwarte eliminacje.

9 stycznia poznamy cztery drużyny, które miesiąc później staną do walki z czołowymi drużynami podczas turnieju DreamHack Masters Las Vegas. Szesnaście zespołów zmierzy się w walce o 450 tysięcy dolarów, z czego zwycięzca zainkasuje prawie połowę z tej sumy, bo aż 200 tysięcy.

Zanim jednak przejdziemy do głównego turnieju czekają nas jeszcze zamknięte kwalifikacje w dwóch regionach, tj. europejskim oraz północnoamerykańskim. Dzisiaj organizatorzy podali szczegóły tego pierwszego rejonu, w którym znajduje się między innymi polska formacja Sferis PRIDE. Dowiedzieliśmy się między innymi, kto otrzymał zaproszenie do tych eliminacji, mianowicie są to:

European Union FaZe
Kazakhstan Gambit

CIS FlipSid3
Sweden GODSENT

European Union mousesports
European Union HellRaisers

Sweden fnatic
France G2

Organizatorzy rozlosowali również pary pierwszej rundy europejskich kwalifikacji, myśląc o awansie zespoły będą musiały wygrać dwa spotkania. Nasza rodzima formacja Sferis PRIDE trafiła na bardzo wymagającego rywala już w pierwszej fazie eliminacji, jeżeli uda im się zwyciężyć mecz o awans również nie będzie należał do najłatwiejszych. Jednak wierzymy, że odpowiednie przygotowanie i motywacja do wspinana się na wyżyny swoich umiejętności pozwoli polskim zawodnikom osiągnąć upragniony awans. Poniżej prezentują się pary pierwszej rundy eliminacji.

FaZe vs. EPG
FlipSid3 vs. Heroic
Gambit vs. Norse
PRIDE vs. GODSENT
mousesports vs. hmm
HellRaisers vs. Tricked
fnatic vs. Rogue
DarkPassage vs. G2

Jak już wspominaliśmy, zamknięte kwalifikacje odbędą się 9 stycznia. Mecze pierwszej rundy zaplanowano na godzinę 18:00, a z każdego etapu jeden będzie transmitowany na żywo na oficjalnym kanale DreamHack. Życzymy naszym rodakom powodzenia!