Sentinels traci ostatnie szanse na awans do play-offów VCT Challengers Stage 2: NA. Zespół TenZa minionej nocy uległ 0 do 2 FaZe Clan.

Jeszcze przed rokiem Sentinels było postrzegane jako najlepsza drużyna VALORANTA na świecie, a obecnie jej występ na Mistrzostwach Świata stoi pod ogromnym znakiem zapytania i to już w czerwcu. Zespół TenZa nie zagra w play-offach  drugiego Stage’u amerykańskiej odsłony VCT Challengers. Oznacza to, że Amerykanie ponownie będą mogli obejrzeć najbliższe Mastersy jedynie przed swoimi telewizorami.

0-4 – taki bilans po czterech grupowych kolejkach ma Sentinels w VCT Challengers Stage 2: NA. Tak fatalną postawę Amerykanów nie ma , co tłumaczyć nawet absencją SicKa, który ostatnio ze względu na problemy rodzinne był zmuszony tymczasowo ustąpić swojego miejsca w składzie amerykańskiej formacji. W buty  23-latka zmuszony był wskoczyć trener – Rawkus, który jednak ma  za sobą epizod w roli zawodnika w barwach FaZe Clanu.

To właśnie niegdyś jego koledzy z drużyny wbili ostatni gwóźdź do trumny Sentinels. Po porażce 1 do 2 z FaZe Clanem Rawkus i spółka nie mają już nawet matematycznych szans na awans do play-offów amerykańskiego VCT Challengers, a co za tym idzie, ponownie nie ujrzymy ich na turnieju rangi Masters.

  • United States Sentinels 0:2 FaZe Clan United States