Trwający sezon ESL Pro League jest nieprzewidywalny, co widzimy każdym kroku. Movistar Riders sensacyjnie zwyciężyło zmagania w grupie C i awansowało do play-offów rozgrywek.

Movistar Riders przed startem rywalizacji w grupie C było wymieniane raczej jedynie w kontekście rywalizacji o miejsca 4-6. Pierwsze trzy pozycje zarezerwowane miały być dla Players, Liquid oraz BIG, tymczasem Hiszpanie sprawili największą, jak dotąd sensacje na turnieju i nie tylko wygrali swoją grupę, ale i zrobili to w kapitalnym stylu, wygrywając wszystkie z pięciu meczów.

Podczas fazy grupowej ESL Pro League Movistar Riders pokonało Liquid, Players, Party Astronauts, GODSENT oraz BIG. Do play-offów esportowej Ligi Mistrzów udało się awansować również Rosjanom i Amerykanom. Wedle oczekiwań tabelę w dywizji C zamykają Astronauci, którzy zakończyli turniej z bilansem 0-5.

Movistar Riders wyrasta na zespół, jaki od lat chcemy mieć na polskiej scenie. Hiszpanie od dłuższego czasu utrzymują się w pierwszej trzydziestce rankingu HLTV, a na dodatek potrafią zaskakiwać na turniejach najwyższej rangi. alex i spółka w zeszłym roku wystąpili nawet na PGL Major Sztokholm, gdzie zdołali odnieść dwa zwycięstwa.