Największa gwiazda brazylijskiego CS:GO, zagra na IEM Major Rio 2022. Zespół Gabriela „Fallena” Toledo awansował na Mistrzostwa Świata!

Wśród brazylijskiej społeczności CS:GO z pewnością odbywa się wielka feta. Imperial Esports prowadzone przez Gabriela „FalleNa” Toledo, największą gwiazdę CS:GO z Brazylii, w ostatnim meczu amerykańskiego RMR wywalczyło sobie miejsce na IEM Major Rio 2022.

Imperial od powstania określane jest „brazylijskim Last Dance”. Trzon zespołu, który niegdyś reprezentował barwy Luminosity oraz SK Gaming, w trakcie PGL Major Antwerp 2022 przyciągał setki tysięcy widzów z Ameryki Południowej. Ostatni Taniec najwyraźniej trwa, wszak drużyna ponownie zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata, a tym razem będzie miała szansę wystąpić przed własną publicznością.

Ekipa FalleNa zakwalifikowała się dzięki drabince dogrywkowej amerykańskiego turnieju RMR. W decydującym meczu rozprawili się z Complexity, wygrywając starcie best-of-three na trzeciej mapie, i to po dwóch dogrywkach. Imperial zgarnęło ostatnie wolne miejsce na Majorze, dołączając do pozostałych ekip z Ameryk, czyli Team Liquid, Evil Geniuses, 9z, 00 Nation oraz FURIA Esports.