Za nami Wielki Finał Moche XL Esports. Mecz, który nie przyniósł widzom żadnych emocji. Windigo gładko pokonało GamerLegion, a następnie mogło cieszyć się ze zdobytego trofeum.

Bulgaria Windigo

2

Faza pucharowa
Moche XL Esports
Wielki Finał

Train
(12:3; 4:0)

Dust2
(9:6; 7:2)

European Union GamerLegion

0

Train

Finał wystartował na Trainie, czyli mapie faworyzowanej przez antyterrorystów. Tym razem jednak Windigo postanowiło udowodnić, że da się na niej również zagrać wręcz perfekcyjnie w ataku. Bułgarzy świetnie radzili sobie z defensywą GamerLegion i pewnie szli po swoje. Żadne kontry na nich nie działały. Co prawda ekipa ScreaMa raz na jakiś czas była w stanie zaskoczyć enemy, ale nie miało to większego wpływu na rezultat. Po pierwszej części spotkania bułgarski skład prowadził 12:3.

Gdy zespół blockera pojawił się po stronie CT nie musieliśmy długo czekać na zakończenie zmagań. Minęła chwila i było po meczu – 16:3.

Dust2

Wydawało się, że krótka przerwa pomoże GL trochę zresetować myśli przed starciem na Dust2, ale rzeczywistość okazała się być brutalna. Mimo, że zaczęło się całkiem nieźle i przez pewien moment tablica wyników wskazywała dość wyrównaną sytuację na mapie, to końcówka połowy numer jeden należała do Windigo Gaming, które wypracowało sobie przewagę 9:6.

Powrót Ex6TenZa i spółki wydawał się możliwy, lecz enemy kompletnie na niego nie pozwolili! Pewni siebie dążyli do tego, aby jak najszybciej zakończyć to widowisko i cieszyć się z pucharu. Formacja hampusa w obronie nie stawiała większego oporu, co skończyło się dominacją mistrzów WESG 2018 – 16:7.