Elias „Jamppi” Olkkonen na swoim Twitterze opublikował materiał wideo, w którym wyjaśnił swoje plany na przyszłość. Oficjalnie dowiedzieliśmy się, że gracz z Finlandii nie będzie dalej rywalizował w CS:GO – przechodzi bowiem na Valoranta!

Wszystko stało się jasne. Elias „Jamppi” Olkkonen, który nie znalazł się w odświeżonym składzie ENCE zakomunikował, że nie będzie dalej częścią sceny CS:GO. Skupi się teraz na rywalizacji w FPS-ie od Riot Games, na którego w ostatnim czasie przeszedł również m.in. Ruben „RUBINO” Villarroel. W przypadku młodego Fina doszło do podjęcia takiej decyzji głównie z powodu VAC Bana, którego Valve nałożyło na jedno z jego kont kilka lat temu.

Zawodnik nie zgadzał się z karą, którą otrzymał od twórcy legendarnej strzelanki. Udał się nawet na drogę sądową, aby wyjaśnić tę sprawę i otrzymać odszkodowanie w postaci $300 000 oraz unbana, który uniemożliwia mu występy w turniejach związanych z Valve, czyli w zasadzie płynny rozwój kariery. Nie był w stanie jednak niczego wywalczyć, więc koniec końców się poddał.

Fiński CS traci bez wątpienia jednego z najlepszych graczy. Nie powinniśmy się natomiast dziwić, że Jamppi tak postąpił. Skoro Valve nie chciało się z nim dogadać – wybrał po prostu inną drogę. Drogę, podczas której nie będzie miał z tyłu głowy żadnego bana. Będzie mógł grać i realizować marzenia.