Ostatnie wieści o tym, że Aleksandr „s1mple” Kostyliev opuści DreamHack Austin ze względu na problemy z wizą okazały się nie do końca prawdziwe. Młoda gwiazda zespołu Team Liquid odchodzi z tego zespołu, a powodem jest tęsknota za domem.

Robin Nymann, dyrektor ds. e-sportu w Team Liquid, poinformował na twitterze o całej sytuacji. Jak pisze, s1mple tęsknił za domem i rodziną, po tym jak spędził dużo czasu w USA. Gdy osiemnastolatek wrócił do Europy spędzić z nimi trochę czasu, zaczął sobie uświadamiać jak bardzo mu ich brakowało. Robin nie chciał zmuszać go do gry w Stanach, co mogłoby zepsuć całą atmosferę w drużynie, więc polubownie pozwolił Ukraińcowi odejść z Team Liquid. Dodatkowo amerykańska organizacja pomoże ich byłej gwieździe w znalezieniu nowego zespołu w Europie.

Na miejsce osiemnastolatka wszedł nie nikt inny jak Eric „adreN” Hoag. Gracz ten już wiele razy występował pod banderą Team Liquid jednak przed MLG Columbus 2016 został wymieniony na Kennetha „koosta” Suena. AdreN mimo to grał z Team Liquid na majorze, ze względu na to, że regulamin turnieju nie zezwalał na taką zmianę zawodnika. Nie raz udowodnił on, że wciąż jest wartościowym graczem.