Oleksandr „s1mple” Kostyliev opowiedział o swojej wymarzonej puli map. Co ciekawe, znalazło się w niej miejsce na najnowszy dodatek – Anubis.

Tydzień temu Valve oficjalnie dodało mapę Anubis do puli map turniejowych. Dowiedzieliśmy się, że pierwszym turniejem LAN-owym, na którym zadebiutuje nowa lokacja będzie BLAST Premier World Final. Wraz z nową pulą map, wprowadzone zostaną również zmiany w balansie broni – obrażenia M4A1-S zostały znacznie zmniejszone na daleki dystans, zaś AWP będzie posiadać w magazynku wyłącznie pięć kul.

Nowa mapa w puli turniejowej to zawsze dobry moment do rozpoczęcia dyskusji o wymarzonych lokacjach. Oleksandr „s1mple” Kostyliev w wywiadzie z portalem blix.gg ujawnił jakie zmiany on najchętniej by zobaczył:

Usunąłbym Ancienta i dodałbym Traina. Zamiast Anubisa dałbym Tuscana, a w miejsce Vertigo powinien być Anubis. Dodałbym bardzo dużo zmian zarówno na Anubis jak i na Tuscanie. Nic nie zmieniałbym na Trainie, bo był perfekcyjny. 

Z pewnością jest to ciekawe zestawienie lokacji. Zaskoczyć może fakt, że Ukrainiec nie chce wyrzucić z puli map Mirage'a, który obecnie jest najstarszą lokacją w zestawieniu, przez co wielu przedstawicieli społeczności CS:GO chciałoby żeby zniknął. Chęć wyrzucenia Vertigo nie powinien nikogo dziwić, wszak dla NAVI jest to mapa, którą zawsze wyrzucają.