Aleksandr „⁠s1mple⁠” Kostyliev po otrzymaniu nagrody MVP za turniej BLAST Premier Spring Final 2022 oficjalnie pobił rekord zdobytych wyróżnień wśród graczy CS:GO.

Po fenomenalnym turnieju w Lizbonie, Aleksandr „⁠s1mple⁠” Kostyliev otrzymał kolejną nagrodę MVP. Jest to dwudzieste tego typu wyróżnienie w historii Ukraińca, co sprawia, że jest on najbardziej utytułowanym graczem w historii CS:GO. Dotychczas dzielił ten tytuł razem z Nicolaiem „⁠devicem⁠” Reedtzem, który na swoim koncie posiada dziewiętnaście indywidualnych statuetek, ale nieaktywność Duńczyka pozwoliła s1mple'owi przegonić byłego reprezentanta Astralis.

Aleksandr „⁠s1mple⁠” Kostyliev podczas BLAST Premier Spring Final 2022 ponownie zdominował innych uczestników w wielu statystykach. Ukrainiec ponownie wypracował najlepszy rating (1.37), liczbę fragów na rundę (0.88) czy też różnicę między eliminacjami a śmierciami (+88). Co ciekawe Kostyliev znalazł się w najlepszej piątce graczy zarówno pod względem eliminacji ze snajperki oraz… liczby strzałów w głowę co rundę.

Jeszcze przed końcem wiosennego sezonu, s1mple będzie miał jeszcze jedną okazję do zdobycia tytułu MVP. NAVI już 7 lipca pojawi się na IEM Cologne 2022, ostatnim dużym turnieju w pierwszej połowie sezonu 2022, w którym do wygrania będzie okrągły milion dolarów.

Wszystkie rozgrywki w ramach wiosennego wydarzenia BLAST Premier Spring Final 2022 będą transmitowane na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch. Partnerami polskiej transmisji są Żabka, Displate oraz XTB.