Oleksandr „s1mple” Kostyliev ponownie zabrał głos w sprawie ataku na jego ojczyznę. Zawodnik prosi o wsparcie w trakcie nadchodzących finałów IEM Katowice.

NAVI już jutro, w sobotę 26 lutego, wystąpi w półfinale Intel Extreme Masters Katowice 2022. Ich przeciwnika poznamy dziś, a będzie to zwycięzca z pojedynku Virtus.pro kontra G2 Esports. W sprawie nadchodzącego meczu wypowiedział się Oleksandr „s1mple” Kostyliev, czyli najlepszy zawodnik CS:GO w 2021 roku i najprawdopodobniej najbardziej rozpoznawalny gracz Counter-Strike'a pochodzący z Ukrainy. Sasha na swoim twitterze napisał:

Płaczę myśląc o mojej rodzinie oraz znajomych z Kijowa. Jestem „szczęściarzem”, bo nie jestem w domu, ale nawet sobie nie wyobrażacie jak bardzo chcę tam być. 

Ale jutro chcę myśleć tylko o Intel Extreme Masters Katowice. Nie potrzebujemy wymówek, potrzebujemy wsparcia i dziękuję wszystkim, którzy je okazują. 

Podobny wpis wylądował na oficjalnym twitterze organizacji NAVI, która podziękowała wszystkim fanom za wsparcie, a szczególnie obywatelom Rosji wyrażającym sprzeciw wobec wojny. W sieci pojawił się również klip sprzed sześciu lat, gdy Kostyliev grał jeszcze pod banderą Teamu Liquid. Już wtedy Ukrainiec przez łzy mówił, że ma jedno marzenie – włączyć telewizję i usłyszeć, że w jego kraju jest wszystko w porządku, a wojna dobiegła końca.

Organizacja ESL poinformowała, że wszyscy zawodnicy występujący w Spodku mogą liczyć na pomoc ze strony organizatorów jeśli wieści zza wschodniej granicy ich przytłoczą.