Pora na kolejne play-offy, tym razem czwartej już edycji Eden Arena Malta Vibes. Dzisiaj w ćwierćfinałach zobaczymy Illuminar oraz AVEZ.

  • Poland Illuminar – France LDLC

Play-offy Eden Areny zaczynają się błyskawicznie, bo już o godzinie 10:00 w sobotni poranek. Fazę pucharową otwierają Illuminar wraz z LDLC. Polacy, można powiedzieć, że bronią tytułu wywalczonego w trzeciej edycji. Na przeszkodzie w drodze po drugi triumf z rzędu stanie im LDLC. Francuzi ostatnio są w niezłej formie, wygrywają większość meczów ze średniakami europejskiej sceny. Dyspozycja Illuminar wygląda jednak jeszcze lepiej, bowiem Polacy mają obecnie passę siedmiu wygranych, pokonując takie ekipy jak Hard Legion czy GamerLegion. Francuski skład to znacznie mniejszy kaliber. Mimo to w ostatnim pojedynku obu drużyn, który miał miejsce 11 lipca, górą było właśnie LDLC. Od tamtego czasu sporo się jednak zmieniło, przede wszystkim najlepsze w obozie Polaków. Snax czy innocent są obecnie w potężnej formie, jeśli zagrają tak jak w fazie grupowej, to po rywale nie mają dzisiaj czego szukać. Transmisja meczu na kanale Majkiego. W razie zwycięstwa iHG zagra z wygranym meczu CR4ZYNaVi Junior.

  • Kazakhstan Syman – Poland AVEZ

Dzisiejszy dzień na Eden Arena zakończy inny polski zespół – AVEZ, który zmierzy się z Syman. Faworytem spotkania są Ośmiornice, mimo że znajdują się w światowym rankingu o wiele niżej od przeciwnika. Możliwości Polaków są jednak znacznie większe i dzisiejszy wynik zależy jedynie od właśnie dyspozycji graczy z nad Wisły. Jeśli byali i KEi wespną się na wyżyny swoich umiejętności, to Syman czeka szybki „powrót do domu” z turnieju. Kazachowie co prawda wygrywają spotkania, ale przychodzi im to z wielkim trudem. AVEZ z kolei jeśli już przegrywa, to z konkretnymi przeciwnikami jak Hard Legion, czy Endpoint. Początek spotkania Ośmiornic wyznaczono na godzinę 19:00, transmisja również na kanale Majkiego.