Rozpoczyna się BLAST Rising, czyli turniej, który jest szansą na wybicie się dla średnich europejskich marek. Zmagania rozpocznie grupa A, w której wystąpią matty i n0tice w barwach EC Brugge.

BLAST Rising to inicjatywa jednego z największych organizatorów turniejów na świecie, który daje szansę na „wybicie się” mniejszym europejskim markom. W grupie A aż roi się od takich drużyn – wszystkie zespoły mają często za sobą jakąś historię.

Pierwszą parę stanowi LDLC z UMX. Francuzi aspirują do bycia znaczącą siłą w Europie i coraz mocniejszą w kraju. Przychodzi im to z różnym skutkiem, chociaż ostatnio potrafią zaliczać serię wygranych. SIXER i spółka szczególnie dobrze radzą sobie na swoim, francuskim podwórku. UMX zaś to nietypowa mieszanka – dwóch Brytyjczyków, dwóch Irlandczyków i jeden Bułgar w jednej drużynie to raczej niecodzienny widok. Poza Bułgarią nie są to również kraje, które jakkolwiek liczą się na międzynarodowej scenie, tym bardziej ciekawi postawa UMX w starciu z ekipami z kontynentu.

Druga para powinna nas jeszcze bardziej zainteresować, gdyż mowa tutaj m.in. o EC Brugge. To drużyna z Beneluksu, posiadająca jednak polskie akcenty w postaci matty'ego i n0tice'a. Dwaj Polacy od dłuższego czasu występują w Brugge i trzeba przyznać, że zespół odnosi coraz lepsze wyniki. Ich rywal nie jest jednak z pierwszej łapanki – jest to w końcu tureckie Sangal, zbudowane na trzonie, którzy w przeszłości grał chociażby w Space Soldiers – najsilniejszej drużynie z Turcji. Rywal z pewnością wymagający, chociaż ostatnio znajdujący się poza formą.

Harmonogram spotkań:

 • poniedziałek, 3 maja
  • 12:00 France LDLC – European Union UMX
  • 15:00 Turkey Sangal – European Union EC Brugge
  • 18:00 mecz wygranych grupy
 •  wtorek, 4 maja
  • 12:00 mecz przegranych grupy A
  • 15:00 mecz decydujący grupy A

Angielska transmisja odbędzie się na kanałach twitch.tv/BLASTtv oraz youtube.com/BLASTRising.