Complexity Gaming na sam koniec dnia zaprezentowało dwa ogłoszenia. W jednym pożegnało się z RUSHEM, a w drugim przywitało na pokładzie es3taga!

Complexity wprowadziło w życie plan odświeżenia zespołu przed drugą częścią sezonu. Kilka dni temu ogłosiło, że nie będzie dalej działało z Jamiem „keita” Hallem, który w drużynie pełnił rolę szkoleniowca. Dziś dołożyło do tego komunikat dotyczący odsunięcia Willa „RUSH” Wierzby od podstawowej piątki. Dowiedzieliśmy się również, kto zajmie jego miejsce, bowiem znana na całym świecie organizacja nie chciała dłużej czekać z tą informacją i praktycznie od razu przywitała w swoich szeregach Patricka „es3tag” Hansena!

Przesunięcie RUSHA na listę transferową po dwóch latach, to bez dwóch zdań symboliczna chwila dla wspomnianego klubu. Był on przecież częścią Juggernauta od samego początku. Przez ten okres zdołał zwyciężyć kilka mniejszych wydarzeń, takich jak HomeSweetHome, czy Spring Sweet Spring, ale też jedno bardzo prestiżowe – BLAST Premier Spring 2020 EU Finals. Nie ulega jednak wątpliwości, że apetyt wśród formacji i zarządu był zdecydowanie większy, co zresztą potwierdził sam Will w oświadczeniu pisząc, że miał nadzieję na większą ilość sukcesów.

O następne trofea coL będzie już walczyło bez Wierzby na pokładzie. Zamiast niego na serwerze pojawi się es3tag, który nareszcie wkracza do akcji po kilkumiesięcznej nieobecności. Duńczyk z pewnością jest zmotywowany do pracy, ponieważ jego poprzednia przygoda w Cloud9 nie wyszła najlepiej i raczej nie chciałby, aby ta także wyglądała podobnie.

Pierwszym sprawdzianem dla ekipy Benjamina „blameF” Bremera z es3tagiem będzie ESL Pro League S14. Rozgrywki wystartują 16. sierpnia, więc dywizja ma trochę czasu, żeby się przygotować i ewentualnie znaleźć nowego trenera, gdyż prędzej czy później będzie musiała wypełnić lukę po keicie.

Obecnie skład Complexity Gaming prezentuje się następująco:

  • Denmark Benjamin „blameF” Bremer
  • Bulgaria Valentin „poizon” Vasilev
  • Australia Justin „jks” Savage
  • Denmark Kristian „k0nfig” Wienecke
  • Denmark Patrick „es3tag” Hansen
  • United States Will „RUSH” Wierzba – lista transferowa