Już we wtorek ruszają play-offy ESL Pro League. Na pierwszy ogień pójdą zespoły Natus Vincere, mousesports, BIG oraz Spirit.

W związku z tym, razem z forBET, legalnym polskim bukmacherem posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, przeprowadziliśmy analizę dzisiejszych spotkań. forBET posiada w swojej ofercie szeroką gamę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

Russian Federation Natus Vincere

*Kurs forBET:
1.44 : 2.64

Data rozpoczęcia
godz. 14:00, 29.09.2020

European Union mousesports

Play-offy europejskiej części ESL Pro League rozpoczynają się z dużym przytupem, bowiem jako pierwsi na serwerze pojawią się gracze Natus Vincere i mousesports. Głośne organizacje, wielkie nazwiska i ostatnia zwyżkowa forma zapowiadają znakomity pojedynek. EPL to może być także okazja dla obu drużyn na powrót do ścisłej światowej czołówki. Oba zespoły ewidentnie chorują na brak LAN-ów – przypomnijmy sobie tylko okres końca 2019 roku, kiedy to Myszy zdobywały puchar za pucharem. Na'Vi zaś to triumfatorzy ostatniego dużego LAN-a rozegranego jeszcze przed lockdownem – mowa tu oczywiście o IEM Katowice 2020. Od tamtego czasu Rosjanie i s1mple nie mogą wskoczyć na ten sam poziom, co prezentowali na przełomie zimy i wiosny.

W ostatnim czasie jednak obie drużyny zanotowały wzrost formy. Natus Vincere może się pochwalić znakomitą fazą grupową ESL Pro League, w czasie której s1mple i spółka wygrali 6 z 7 rozegranych spotkań. W grupie B mousesports poradziło sobie trochę gorzej – cztery zwycięstwa i trzy porażki wystarczyły na awans do dalszej fazy, ale takie wyniki z pewnością nie powalają. Niemniej jednak możemy obecnie mówić o lepszej dyspozycji Mysz, które po fatalnej wiośnie znajdują się dopiero na 20. miejscu rankingu HLTV. Powrót do światowej śmietanki może trochę zająć, EPL jest jednak doskonałym polem na wykonanie pierwszego kroku. Pytanie tylko, czy Na'Vi obecnie nie jest zbyt wymagającym przeciwnikiem dla mousesports. Ekipa karrigana ponadto obecnie pracuje nad wdrożeniem do drużyny Bymasa, a nawet pojedyncza zmiana na tym poziomie potrzebuje czasu. Zdecydowanym faworytem tego spotkania będzie Natus Vincere, a kurs 1.44 to dobra zachęta na zaufanie w umiejętności Rosjan i Kostylieva.

Germany BIG

*Kurs forBET:
1.46 : 2.58

Data rozpoczęcia
godz. 21:00, 29.09.2020

Russian Federation Spirit

Drugie spotkanie z pierwszego dnia play-offów to pojedynek BIG i Spirit. Gdyby jeszcze pół roku temu ktoś przewidział takie starcie na tym etapie ESL Pro League, to uznano by go za wariata. Obie ekipy są jednak dużymi beneficjentami gry online w czasie pandemii COVID-19. BIG na stałe wpisało się już w panteon najlepszych drużyn na świecie, głównie za sprawą fantastycznej formy w maju i czerwcu. Spirit również w podobnym okresie zaczęło pukać do drzwi wielkiego grania w CSa. Zespołowi jednak brakuje wyników w konfrontacjach z europejskimi drużynami. Te zaczęły przychodzić właśnie w obecnym sezonie ESL Pro League, kiedy Spirit zaliczyło bardzo dobry występ w fazie grupowej, gdzie pokonało takie ekipy jak FaZe, NiP czy mousesports. W rezultacie Rosjanie  i sdy mogą spróbować swoich sił w play-offach. Z kolei jak BIG radziło sobie w grupie? Równie dobrze, zajmując drugie miejsce i wygrywając z zespołami jak G2, ENCE i GODSENT.

Taka para ćwierćfinałowa to z pewnością coś świeżego na profesjonalnej scenie Counter-Strike'a. Wydaje się jednak, że wyżej w górnej drabince zawędrują gracze BIG. Niemcy i XANTARES, poza fatalnym ESL One Cologne, nadal trzymają genialną formę. Zwycięstwo na ESL Pro League jest z pewnością w ich zasięgu. Spirit zaś jest o wiele bardziej mniej obyte w środowisku topowych europejskich drużyn, teraz w play-offach nadejdzie prawdziwa presja i każdy zespół zagra na 110% możliwości, co może być już poza zasięgiem Rosjan. BIG jest pewnym faworytem tego spotkania, a kurs 1.46 wydaje się jak najbardziej uczciwy do zagrania.

* – kursy z dnia 27.09.20 r. z godziny 12:00