Czas na decydujący etap 34. edycji ESEA MDL. Najlepsze osiem ekip zmierzy się w drabince podwójnej eliminacji o mistrzostwo ligi. Nasze oczy naturalnie skupią się głównie na x-kom AGO, Actinie PACT oraz Sprout.

W tym sezonie ESEA MDL niestety nie ma możliwości walki o bardziej prestiżowe zmagania, czyli ESL Pro League. Nie oznacza to natomiast, że nie czekają nas spore emocje. Zespoły rywalizować będą o nagrody z puli wynoszącej w sumie $36 000, a co najważniejsze – w akcji obserwować będziemy naszych rodaków z x-kom AGOActina PACTSprout, którego częścią są Paweł „dycha” Dycha i Michał „snatchie” Rudzki.

Jeżeli chodzi o Jastrzębie, to one w ćwierćfinale górnej drabinki podejmą FATE, które w ostatnim czasie jest niewygodnym przeciwnikiem dla Polaków. Bułgarzy nie tak dawno pokonali podopiecznych Vincenta „VinS” Jozefiaka i dzięki temu dostali się na cs_summit 6, a jeszcze wcześniej okazali się być lepsi m.in. od Wisły All in! Games Kraków Illuminar Gaming w internetowych potyczkach. Jedno jest zatem pewne – przed Damianem „Furlan” Kisłowskim i spółką ciężkie zadanie, ale trzeba być dobrej myśli. Widowisko wystartuje o 18:00.

O tej samej porze na jednym serwerze zameldują się również reprezentanci PACT Sprout. Ci pierwsi mają za sobą okres, w którym pokazali, że potrafią pojedynkować się z mocnymi enemy. Triumf w BO3 przeciwko MAD Lions mówi sam za siebie. Drudzy zaś w minionych tygodniach zaliczali mieszane rezultaty. Zakończyli fazę ligową ESEA MDL na 6. pozycji. W międzyczasie spróbowali swoich sił w zamkniętych kwalifikacjach do cs_summit 6, ale szybko się z nimi pożegnali przegrywając 1:2 z OG w pierwszym spotkaniu. Wniosek z tego taki, że oba składy są na podobnym poziomie, o czym zresztą świadczą ich pozycje w światowym rankingu HLTV. Członkowie organizacji z Polski są na 42. miejscu, a niemieckiej na 37. Zapowiada się niezły mecz!