W turnieju V4 Future Sports Festival Polska ma dedykowane kwalifikacje, które ruszają właśnie dzisiaj. Na serwerach pojawi się tym samym masa polskich składów, w tym najważniejsze krajowe formacje.

W 2020 roku nie mieliśmy węgierskiego turnieju, w 2021 wraca i to na dodatek na LAN-a w Budapeszcie, niestety bez kibiców. Dzisiaj i jutro odbędzie się pierwsza tura polskich kwalifikacji, za tydzień zaś będzie miała miejsce druga. Przypomnijmy, że nasz kraj ma jeden slot, a ponadto we wrześniu odbędą się kwalifikacje dla całej Europy, gdzie Polacy również będą mogli spróbować swoich sił. Awans na turniej jest piekielnie ważny – w puli nagród znajduje się aż 380 tysięcy dolarów. Samo V4 odbędzie się dopiero w listopadzie.

Wróćmy do polskich kwalifikacji, które rozpoczynają się dziś o godzinie 17:00. Wśród uczestników zobaczymy takie drużyny jak MAD DOG'S PACT, HONORIS, x-kom AGO, Wisła All in! Games Kraków czy Izako Boars. Ciekawi również występ Ungentium, czyli nowej, polskiej formacji. Do rozgrywek zapisało się też kilka niekonwencjonalnych składów, jak „Dolej miodu” z nawrotem, KEiem i darko na pokładzie. Turniej przede wszystkim dlatego jest ciekawy, bo będą to pierwsze występy polskich ekip po wakacjach i przede wszystkim po zmianach w składach. O wynikach kwalifikacji będziemy oczywiście informować.