Startuje nowy sezon European Development Championship, a zainaugurują go mecze grupy A, w której znajduje się M1 EDEN. Polacy dzisiaj mogą wystąpić nawet dwukrotnie.

  • Poland M1 EDEN – France LDLC

Rywalizacja w grupie A rozpoczęła się już dzisiaj rano, od meczu Young Ninjas – Lyngby Vikings. Szwedzi wygrali spotkanie walkoverem, gdyż Duńczycy mieli konflikt interesów – o tej samej porze musieli stawić się w innych rozgrywkach. Tym samym akademia NIP-u zbliżyła się do wyjścia z grupy.

Nas jednak bardziej interesuje druga para, czyli M1 EDEN i LDLC. To będzie faktyczny, pierwszy mecz turnieju, ponadto rozgrywany przez Polaków. Skład M1 EDEN jest mocno eksperymentalny i prezentuje się następująco: Crityourface, Riczi Maszynka, REV, gab i olimp. Organizacja jednak nie ogłosiła całej piątki jako nowo zakontraktowany skład, a jedynie graczy na swego rodzaju testach, więc wyjściowa piątka może w bliskiej przyszłości ulec zmianie. Z tego powodu ciężko upatrywać jakichkolwiek szans w starciu z LDLC. Francuzi to 31. drużyna rankingu HLTV, od miesięcy rozwijająca się i celująca w co najmniej drugą półkę europejską. M1 EDEN zaś trudno na obecną chwilę jakkolwiek sklasyfikować. Dzisiejsze spotkanie może dać niewielką odpowiedź na to pytanie. Mecz zaplanowano na godzinę 12:00, a transmisja odbędzie się na kanale Good Game League.

Jeśli Polakom uda się wygrać, to zagrają o 13:00 w meczu zwycięzców z Young Ninjas o awans z grupy. Jeśli zaś przegrają, to będą jutro walczyć z Lyngby Vikings o pozostanie w turnieju.