Po kilku miesiącach wspólnej gry z Damianem ‘Furlan’ Kisłowskim, reprezentanci Team Kinguin zdecydowali się zmienić lekko swój skład i spróbować ułożyć swoją grę z Bartoszem ‘Hyper’ Wolnym. Wybrali się więc na wspólny bootcamp, aby ulepszyć swoje taktyki i lepiej się poznać z nowym nabytkiem.

Team Kinguin to bardzo dobrze znana drużyna z Polski, która na początku roku odnosiła dość dobre wyniki. Po dołączeniu duetu rallen&Furlan, udało im się awansować do ESL Pro League oraz zająć drugie miejsce na finałach WESG, które odbywały się w Chinach. Później przyszła pora wielu niepowodzeń. Szukali różnych rozwiązań, wybrali się nawet na bootcamp oraz zmieniali rolę w ekipie, ale nic nie przyniosło pozytywnych rezultatów. Dopiero niedawno osiągnęli lekki sukces, trzeci raz z rzędu broniąc tytułu Mistrza Polski ESL, ale mimo było to dla nich „za mało”.

Ostatnio doszło do małej zmiany w Kinguin. Zawodnicy zakończyli swoją grę z Damianem ‘Furlan’ Kisłowskim, a do zespołu zaprosili Bartosza ‘Hyper’ Wolnego. Taką decyzję postarali się od razu wytłumaczyć swoim fanom. Uznali, że potrzebują osoby, która z chęcią obejmie rolę prowadzącego w ich drużynie. Na różnych portalach społecznościowych pisali, że żaden z nich nie czuł się do końca komfortowo w roli IGL’a. Podziękowali serdecznie Damianowi za miesiące wspólnej pracy oraz przywitali nowy nabytek, który ma im pomóc w powrocie do formy z początku 2017 roku.

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że zawodnicy w lekko zmienionym składzie przyjechali do siedziby Kinguin, w której będą trenować przez najbliższe dwa tygodnie. Mają zamiar jak najlepiej wykorzystać ten okres, aby przygotować taktyki ze swoim nowym liderem. Bartosz ‘Hyper’ Wolny jest dobrze znany z roli prowadzącego. Będąc w Team AGG, czy Vexed Gaming, również był IGL’em i czuł się z tym komfortowo – po prostu lubił dowodzić. Warto jednak zaznaczyć, że obecnia zalicza powrót po długiej przerwie od profesjonalnej gry. Odkąd rozpadło się AGG, był trenerem w PRIDE.

Organizacje Kinguin w utworzeniu jak najlepszych warunków dla swoich graczy podczas bootcampu wspierają takie firmy jak:

  • Optimus
  • Creative Labs
  • BenQ Polska

W ramach drugiego dnia pierwszej kolejki Polskiej Ligi Esportowej, Kinguin zremisowało swój mecz z PRIDE 1:1 w mapach. Dziś czeka ich kolejny sprawdzian w nowym składzie. O godzinie 19:00 rozpoczną dwumecz z fnatic w ESL Pro League.