Finały BLAST Premier Spring 2020 zbliżają się wielkimi krokami. Poznaliśmy pierwsze pary, które zainaugurują kilkudniowy turniej.

Na europejskich i amerykańskich serwerach zobaczymy łącznie 13 zespołów, które rozpoczną rywalizację 15 czerwca. Cały turniej zakończy się kilka dni później – 21 czerwca. Łącznie na ten etap BLASTA przewidziano aż 750 tysięcy dolarów.

Mimo że pary play-offów już rozlosowano, to wciąż nie poznaliśmy jednego uczestnika. Tego wyłoni poniedziałkowy baraż pomiędzy MAD Lions a NiP. Zwycięzca spotkania awansuje do BLAST Premier Spring 2020 Finals Europe.

W Europie zapowiada się na cztery fantastyczne pojedynki, uwagę szczególnie przykuwają derby Francji, czyli mecz pomiędzy G2 i Vitality. Ponadto rzuca się w oczy brak Astralis – Duńczycy przechodzą ostatnio kryzys wywołany zmianami w składzie i nie zdołali się ostatecznie zakwalifikować do finałów.

W finałach od lutego zapewnione miejsce miało pięć drużyn – Na'Vi, G2, FaZe, Complexity i OG. Wszystkie te zespoły wywalczyły sobie kwalifikacje na pierwszym turnieju spod szyldu BLAST w tym roku. Vitality i ENCE zaś musiały zmierzyć się w turnieju Showdown, z którego również pochodzą MAD Lions i NiP. Europejski turniej posiada aż 500 tysięcy dolarów w puli nagród, a także dwa sloty na światowe finały, które zaplanowano na styczeń 2021. Pierwsze pary Starego Kontynentu prezentują się następująco:

  • France G2 – France Vitality
  • European Union FaZe – Finland ENCE
  • Russian Federation Natus Vincere – Denmark MAD Lions/Sweden NiP
  • European Union Complexity – European Union OG

W amerykańskiej edycji zobaczymy tylko cztery drużyny – FURIĘ, MIBR, Liquid i Evil Geniuses. Przez taką ilość uczestników ograniczono również liczbę spotkań, których w całych rozgrywkach będzie zaledwie sześć. Zwycięzca wielkiego finału wzbogaci się o 160 tysięcy dolarów (łącznie 250 tysięcy w puli), a także otrzyma slota na światowe finały. Pierwsze pary w Ameryce ułożyły się w spotkania derbowe:

  • Brazil FURIABrazil MIBR
  • United States Evil GeniusesUnited States Liquid

Polska transmisja turniejów BLAST odbywa się na oficjalnych kanałach ESPORT NOW na platformach Twitch, Youtube i Facebook, a całość komentują między innymi Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerem polskiej transmisji są Media Expert oraz forBET.