Nowy format w ESEA Premier Division wniósł podział na grupy wśród uczestników. Włodarze zaprezentowali podział wszystkich drużyn na dwa koszyki.

Tydzień temu dowiedzieliśmy się o rewolucji w formacie ESEA Premier Division. Jedną z wprowadzonych zmian jest podział wszystkich uczestników na dwie grupy w celu ułatwienia życia zarówno zespołom jak i organizatorom. Dzięki temu każdy mecz będzie miał większą wagę oraz będzie mógł pojawić się na transmisji. Włodarze zapewniają, że po raz pierwszy pojawi się wirtualne studio, które będzie streamować każde rozgrywane spotkanie. Co najważniejsze, każdy mecz będzie miał charakter best-of-three.

Wśród uczestników znajdziemy aż cztery polskie drużyny – Wisłę All in! Games Kraków, PACT, x-kom AGO oraz Anonymo. Oto jak wypadło dla nich losowanie:

Grupa A:

Poland Wisła Kraków
Russian Federation forZe
Portugal sAw
Russian Federation Winstrike Team
Russian Federation HellRaisers
Sweden Galaxy Racer
Bulgaria FATE Esports
Sweden GamerLegion
European Union Team Secret

Grupa B:

Belarus Nemiga Gaming
Germany Sprout
France LDLC
Poland PACT
Poland AGO
Germany ALTERNATE aTTaX
Turkey Senegal
Romania Nexus
Poland Anonymo

Osiem najlepszych drużyn, po cztery z każdej grupy, wystąpi w fazie pucharowej 36. ESEA Premier Division. Zespół, który wywalczy sobie mistrzostwo tej ligi zgarnie awans do kolejnego sezonu ESL Pro League. Oprócz tego w każdym sezonie będzie do wygrania $50.000, wszak pula nagród została podniesiona względem poprzednich sezonów.