Po raz drugi stadion polskiej drużyny piłkarskiej ugości fanów gier komputerowych, którzy przyjadą na poznański Inea Stadion by wspierać swoich ulubieńców.

Poznań stoi otworem dla wszystkich fanów esportu, co roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbywają się targi gier komputerowych zwane Poznań Game Arena. Tysiące osób przyjeżdżają jesienią na trzy dni, by móc brać udział w jednym z największych tego typu wydarzeń w naszym kraju.

W czerwcu bieżącego roku we wcześniej wspominanym mieście miała miejsce kolejna esportowa impreza. Na stadionie jednej z najlepszych polskich drużyn sportowych odbyły się finały Good Game League, podczas których czołowe polskie zespoły walczyły o atrakcyjne nagrody pieniężne, prestiż i sławę.

W nadchodzącym roku organizatorzy ponownie planują rozegrać turniej na Inea Stadion, na którym mecze rozgrywały takie reprezentacje jak Włochy czy Chorwacja, a na płycie boiska swoje najlepsze utwory grał dobrze znany heavy metalowy zespół Iron Maiden.

Tym razem główny turniej w Poznaniu poprzedzą cztery konkursy eliminacyjne, które rozegrane zostaną w innych polskich miastach: OpoluTrójmieście i Zielonej Górze. Zwycięzcy stoczą bój na poznańskim stadionie z resztą zespołów, w których mają się znaleźć również zagraniczne formacje zaproszone przez organizatorów. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że pula nagród ma wynieść nawet sto pięćdziesiąt tysięcy złotych, więc możemy spodziewać się dobrego widowiska!

Źródło: informacja prasowa