Na placu boju pozostały tylko dwie drużyny – Entropiq i DBL PONEY. Pomiędzy nimi stoczy się walka o zwycięstwo w 4. sezonie European Development Championship 4.

  • Russian Federation Entropiq – France DBL PONEY

European Development Championship spełnia swoją rolę – w finale w końcu spotkały się dwie drużyny, które aspirują do bycia w pierwszym rzędzie z najlepszymi zespołami świata. Takie turnieje jak EDC tylko mogą im w tym pomóc. Dla Entropiq może być to kolejne potwierdzenie tego, że tak zwany „tier 2” jest już dla nich za małą półką. Dla DBL PONEY z kolei to doskonała okazja, by zwrócić na siebie uwagę organizacji. Francuzi nadal są bez pracodawcy, mimo osiągania coraz lepszych wyników. Zespół jednak jeszcze nie wygrał żadnego ważniejszego turnieju, a teraz mają taką szansę.

Faworytem będą oczywiście gracze Entropiq, którzy w ostatnich miesiącach poczynili niesamowity postęp. Rosjanie grają bardzo dużo spotkań i ogromny procent z nich wygrywają. Przełożyło się to na ich pozycję w rankingu HLTV – obecnie jest to 16. lokata – tylko dwa oczka niżej niż historycznie najlepszy wynik zespołu. Entropiq ma jednak ten sam problem, co DBL PONEY – nie wygrywa turniejów. Dzisiaj można to zmienić.

Kuce startują dzisiaj z pozycji underdoga, ale już niejednokrotnie udowadniały, że radzą sobie w takiej roli znakomicie. Co więcej, Entropiq to nie jest rywal, który jest poza zasięgiem francuskich graczy. By jednak pokonać Rosjan, bodyy i spółka muszą dziś zagrać najlepiej, jak potrafią. Finałowe spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 17,5 tysiąca dolarów, przegrany zaś wzbogaci się o 7,5 tysiąca dolarów.

Wszystkie mecze 4. sezonu European Development Championship można obejrzeć w serwisie Twitch na kanale ESPORTNOW. Partnerami transmisji zostali Fortuna Zakłady Bukmacherskie, Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, marka LG oraz SPC Gear.