Rogue rozpoczęło play-offy amerykańskiego Minora od zwycięstwa nad eUnited. Tym samym, ekipa cadiaNa jest już o krok od awansu do Fazy Nowych Pretendentów na FACEIT Majorze.

2

Rogue od początku przejęło inicjatywę na mapie wybranej przez przeciwnika. Zawodnicy tej formacji najpierw uzyskali trzypunktowe prowadzenie po skutecznych obronach w pistoletówce i starciach anty eco, a później ponowili sukces na fullu. eUnited zupełnie nie miało pomysłu na przedarcie się przez defensywę rywala. Zespół Relyksa pierwszy raz podłożył bombę dopiero w rundzie nr 6. Nie przełożyło się to jednak na punkt, a antyterroryści mogli dalej uciekać z wynikiem. Kolejne udane pojedynki zapewniły im zwycięstwo połowy, a co więcej, zachowali przy tym czyste konto. Na tym nie poprzestali, a rezultat zamieniał się w coraz większy pogrom. Zawodnicy atakujący wciąż przegrywali każdą sytuację i wcale nie zapowiadało się na zmianę obrazu tego meczu. Jak się okazało, Rogue zdominowało tę połowę już do końca, co oznaczało prowadzenie 15:0 do przerwy.

Po zmianie stron wydawało się, że cadiaN i spółka dokończą dzieło i uzyskają wynik 16:0, jednak Duńczyk oraz Rickeh nie zdążyli podłożyć bomby w sytuacji 2 vs 1. eUnited powtórzyło skuteczną obronę, lecz to wszystko, na co było ich stać. W rundzie nr 18 Rogue uzyskało karabiny i należycie je wykorzystało, wygrywając Traina 16:2.

Overpass

Druga mapa rozpoczęła się od wygranej przez eUnited pistoletówki. Rogue nie czekało na fulla i odpowiedziało już moment później, grając force'a. Do zdobycia punktu znacznie przyczynił się cadiaN, który wyeliminował dwóch rywali z SSG 08. To nie był koniec wymian jeden za jeden. Żadna z ekip nie była w stanie na dłużej przejąć inicjatywy. Dopiero od wyniku 5:5 ekipa Relyksa sięgnęła po dwie rundy z rzędu i uzyskała prowadzenie 7:5. Co więcej, na tym nie poprzestała i zdominowała również końcówkę połowy, osiągając rezultat 10:5 przed zmianą stron.

Początek drugiej połowy był kontynuacją dobrej passy eUnited, które wygrało pistoletówkę oraz potyczki z lepszym ekwipunkiem. Rogue przebudziło się po uzyskaniu karabinów, jednak stać ich było na zdobycie tylko trzech punktów. Od tego momentu terroryści przejęli inicjatywę i szybko zakończyli Overpassa zwycięstwem 16:8.

Na początku decydującej mapy eUnited uzyskało trzypunktowe prowadzenie po stronie broniącej. Pierwszy full był rewanżem w wykonaniu Rogue. Terroryści dwukrotnie ponowili swój sukces, co dało szybkie wyrównanie na poziomie 3:3. Zespół na tym nie poprzestał i zdołał też osiągnąć przewagę. Seria solidnych ataków zapewniła mu zwycięstwo połowy, kiedy na tablicy wyników widniało 8:4. Zawodnicy broniący mieli spore problemy z ustabilizowaniem ekonomii, przez co oddawali kolejne punkty. Końcówka również poszła minimalnie lepiej drużynie Hiko i po wszystkich piętnastu rundach prowadziła ona 10:5.

Po zmianie stron eUnited zmniejszyło stratę do przeciwnika do dwóch oczek. Ich problemy zaczęły się po uzyskaniu przez oponenta pełnego ekwipunku. Od tego momentu to Rogue przejęło inicjatywę i przybliżało się do triumfu. Antyterroryści zdołali odskoczyć na 14:9, lecz wtedy zostali przełamani, co zniszczyło też ich finanse. Niespodziewanie, nie potrzebowali karabinów, by uzyskać pięć rund meczowych. Później wykorzystali trzecią szansę i ostatecznie zwyciężyli 16:12.

Wszystkie spotkania Minorów można oglądać na kanale ESPORT NOW na twitchu. Najważniejsze informacje dotyczące tych rozgrywek, jak i samego FACEIT Majora znajdziecie na naszej podstronie.