Rogue jest pierwszym zespołem, który zapewnił sobie awans na FACEIT Majora poprzez występ na Minorze. Zespół Hiko pokonał compLexity w finale górnej drabinki amerykańskiego turnieju i wystąpi w Fazie Nowych Pretendentów na najważniejszym turnieju Counter-Strike'a.

compLexity United States

0

Faza pucharowa
Amerykański Minor – FACEIT Major London 2018
Finał drabinki wygranych

Mirage
(6:9; 9:6) (1:4)

Dust 2
(7:8; 4:8)

United States Rogue

2

Mirage

Spotkanie rozpoczęło się od trzypunktowego prowadzenia compLexity po udanych atakach w pistoletówce i dwóch starciach z lepszym wyposażeniem. Rogue otworzyło dorobek punktowy od razu po uzyskaniu karabinów. Antyterroryści na tym nie poprzestali i szybko wyrównali stan mapy na poziomie 3:3. Moment później byliśmy świadkami wymiany jeden za jeden, po której to wciąż zawodnicy broniący dominowali nad przeciwnikiem. Solidna gra w defensywie zapewniła im zwycięstwo połowy, kiedy na tablicy wyników widniało 8:4. W końcówce ekipa stanislawa podjęła próbę zmniejszenia straty i nieznacznie jej się to udało. Tym samym, przed zmianą stron przegrywała już tylko 6:9.

Druga pistoletówka wpadła na konto compLexity. Drużyna spokojnie ponowiła swój sukces w potyczkach anty eco, co dało remis 9:9. Rogue po raz kolejny wzięło się w garść od czasu pierwszego fulla. CadiaN wraz z kolegami przejęli inicjatywę i nawet przy przegraniu starcia potrafili się błyskawicznie zrewanżować. To przełożyło się na rezultat 14:10. Dopiero wtedy antyterroryści doszli do głosu i podjęli próbę comebacku. Była ona udana, a co więcej, na ich koncie pojawiła się nawet runda mapowa. Nie zdołali wykorzystać szansy, a to przenosiło nas na dogrywkę.

Pierwsza część OT zdecydowanie lepiej poszła Rogue, które po stronie atakującej osiągnęło prowadzenie 18:15. Później zespół nie pozwolił dokonać tego samego oponentowi i zwyciężył mapę 19:16.

Dust 2

Rogue sięgnęło po pistoletówkę na drugiej mapie nie tracąc w rundzie ani jednego zawodnika. Nie bez problemów, ale antyterroryści wygrali też starcia anty force, co dało im prowadzenie 3:0. CompLexity zaprezentowało skuteczny atak na pierwszym fullu. Gracze tej formacji dwukrotnie ponowili sukces, jednak za każdym razem pozwolili też rywalowi na utrzymanie broni. To pozwoliło ekipie Hiko zachować nieco lepszą ekonomię. Od wyniku 3:3 to znów ona przejęła inicjatywę i po raz kolejny odskoczyła na trzy oczka. Wtedy ShahZam i spółka rzucili się do odrabiania strat i tę próbę trzeba ocenić pozytywnie, ponieważ do przerwy przegrywali już tylko jednym punktem.

Po zmianie stron compLexity wyszło na prowadzenie po raz pierwszy na tej mapie, choć w drugiej rundzie anty force ANDROID musiał ratować zespół clutchem 1 vs 3. Utrata przewagi musiała zmotywować Rogue, które wkroczyło na właściwe tory po zakupie karabinów. Terroryści najpierw wyrównali, a później walczyli o zbudowanie korzystnego wyniku. To im się udało, ponieważ po kilku świetnych atakach zapewnili sobie aż cztery punkty meczowe. Po chwili drużyna mogła cieszyć się ze zwycięstwa 16:11 i awansu na FACEIT Majora.

Wszystkie spotkania Minorów można oglądać na kanale ESPORT NOW na twitchu. Najważniejsze informacje dotyczące tych rozgrywek, jak i samego FACEIT Majora znajdziecie na naszej podstronie.