Vega Squadron kończy rozgrywki grupowe na drugiej pozycji. Rosyjski zespół pokonał TyLoo w tiebreakerze i w meczu ćwierćfinałowym jego przeciwnikiem będzie 5POWER.

tyloo2016logo

China TyLoo

12

Faza grupowa
Finały ROG Masters 2017
Grupa B

Tiebreaker

Spotkanie rozegrane zostało
na mapie Mirage.

600px-vega_squadron_2016

Vega Squadron Russian Federation

16

Przebieg spotkania

TyLoo rozpoczęło tiebreaker po stronie atakującej i wygrało rundę pistoletową po świetnym clutchu 1 vs 3 w wykonaniu bondika. Po chwili prowadzenie terrorystów wzrosło do 3:0. Pierwszy full był odpowiedzią od Vega Squadron, które moment później zdołało wyrównać na poziomie 3:3. Rosyjska formacja kontynuowała swoją dobrą passę i zaczęła odskakiwać z wynikiem. Chińczycy zostali całkowicie zdominowani, nie potrafili przedrzeć się przez szczelną obronę przeciwnika. Skład choppera zapewnił sobie zwycięstwo tej połowy przy stanie 8:3, czyli po zdobyciu ośmiu rund z rzędu. Na tym nie poprzestał i wciąż odpierał każdą ofensywną próbę wroga. TyLoo zrewanżowało się dopiero, kiedy ich strata wynosiła już siedem oczek. Jednak nawet wtedy terroryści nie ponowili swojego sukcesu, przez co przed zmianą stron przegrywali 4:11.

Druga pistoletówka poszła po myśli TyLoo po skutecznym odbiciu bombsite'u. To oznaczało fulla Rosjan już w trzeciej rundzie i właśnie wtedy nadszedł ich rewanż. Spotkali się jednak z natychmiastowym resetem. Chińczycy wykorzystali lepszą sytuację ekonomiczną, co znacznie przybliżyło ich do wyrównania. Ostatecznie, dokonali tego, ale po tym nie uzyskali przewagi. Remis musiał zmotywować Vega Squadron, ponieważ akurat wtedy wzięli się oni w garść. Szybko powrócili na zwycięską ścieżkę i zapewnili sobie trzy rundy mapowe. Po chwili mogli cieszyć się z wygranej 16:12, a także z drugiego miejsca w grupie.

Podsumowanie

Vega Squadron pokonało TyLoo w tiebreakerze grupy B i zajęło drugie miejsce w stawce, ustępując tylko Grayhound. Oczywiście, tylko australijska formacja awansowała bezpośrednio do półfinału, dwie pozostałe będą musiały przebrnąć przez mecz ćwierćfinałowy. Taka kolejność w stawce może być niespodzianką, ponieważ to Rosjanie i Chińczycy byli przewidywani jako faworyci.

Wszystkie informacje na temat ROG Masters 2017 znajdziecie na www.rog-masters.pl.