Vega Squadron uległa Grayhound w pierwszym spotkaniu grupy B na finałach ROG Masters 2017. Taki rezultat można traktować jako niespodziankę, ponieważ Rosjanie są oceniani jako drugi, po Gambit, faworyt turnieju.

600px-vega_squadron_2016

Russian Federation Vega Squadron

0

Faza grupowa
Finały ROG Masters 2017
Grupa B

Overpass
(3:12; 8:4)

Mirage
(5:10; 5:6)

600px-Grayhound_Gaming

Grayhound Australia

2

Overpass

Mecz rozpoczął się od trzypunktowego prowadzenia Grayhound po skutecznych atakach w pistoletówce i starciach z lepszym uzbrojeniem. Vega Squadron odpowiedziało na pierwszym fullu, lecz na ich nieszczęście, po chwili zostali zresetowani. Australijczycy znakomicie wykorzystali przewagę finansową i zdołali odskoczyć na pięć oczek. Co więcej, na tym nie poprzestali. Wciąż dominowali nad rywalem, a wynik doskonale to odzwierciedlał. Solidna gra ofensywna sprawiła, że terroryści byli pewni wygrania tej połowy przy stanie 8:1. Wtedy rosyjska formacja zrewanżowała się po raz drugi. Moment później byliśmy świadkami wymiany jeden za jeden, a po niej to ponownie ekipa mira spotkała się z przełamaniem. Grayhound nie pozostało nic innego, niż dociągnięcie dobrej passy do końca pierwszej części Overpassa. Zawodnicy dokonali tego, co przełożyło się na rezultat 12:3 przed zmianą stron.

Druga pistoletówka wpadła na konto Vega Squadron. Rosjanie spokojnie wykorzystali lepsze wyposażenie, dzięki czemu ich strata zmalała do sześciu oczek. Starcie na fullu przybliżyło Grayhound do zwycięstwa na tej lokacji. Antyterroryści, podobnie jak wcześniej ich oponent, spotkali się jednak z błyskawicznym przełamaniem. Ustabilizowanie ekonomii nadeszło przy stanie 13:9 i ponownie potrafili wtedy pokonać rywala. Vega Squadron podjęło kolejną próbę comebacku, ale niespodziewanie, potknęło się, kiedy na tablicy wyników widniało 11:14, a ich przeciwnik nie posiadał nawet pełnego ekwipunku. Australijczycy zapewnili sobie cztery rundy mapowe, po czym wykorzystali pierwszą możliwą szansę i wygrali 16:11.

Mirage

Vega Squadron zaczęło Mirage'a nieco lepiej, niż Overpassa. Rosjanie wygrali pistoletówkę po stronie atakującej, po czym poradzili sobie także w starciach anty force. Grayhound weszło na właściwe tory od razu po uzyskaniu pełnego zestawu karabinów. Ponowienie dobrej obrony zniszczyło ekonomię ich rywala, co z kolei przełożyło się na szybki remis 3:3. Chwilę później zobaczyliśmy wymianę jeden za jeden, a po niej to Australijczycy zaczęli uciekać z prowadzeniem. Zdecydowanie przejęli oni inicjatywę i nawet w przypadku oddaniu jednego punktu przy stanie 6:4, natychmiastowo powracali na zwycięską ścieżkę. Jak się okazało, zdołali oni dociągnąć swoją passę do końca połowy. Solidna gra defensywna dała antyterrorystom zaliczkę na poziomie 10:5 po wszystkich piętnastu rundach.

Pistoletówka na drugiej części Mirage'a powiększyła różnicę między obiema stronami. Grayhound bezproblemowo powiększyło prowadzenie do 13:5 po skorzystaniu z lepszego wyposażenia. Pełny ekwipunek także nie pomógł Rosjanom i wydawało się, że spotkanie szybko dobiegnie końca. Vega Squadron odpowiedziało jednak przy stanie 5:14, choć posiadało wtedy o wiele słabsze uzbrojenie. Takie zwycięstwo musiało zmotywować antyterrorystów, ponieważ zaczęli oni sukcesywnie zmniejszać stratę do przeciwnika. Australijska ekipa obudziła się dopiero, kiedy jej przewaga wynosiła już tylko cztery oczka. Po chwili wykorzystała pierwszą z pięciu szans na zakończenie meczu i zwyciężyła 16:10.

Podsumowanie

Mamy pierwszą niespodziankę podczas światowych finałów ROG Masters 2017. Niżej notowane Grayhound poradziło sobie na dwóch mapach z Vega Squadron i objęło prowadzenie w tabeli grupy B. Teraz przed rosyjską drużyną ciężkie starcie z TyLoo i niewykluczone, że ten etap zakończy ona na ostatnim, trzecim miejscu.

Wszystkie informacje na temat ROG Masters 2017 znajdziecie na www.rog-masters.pl.