Drugie spotkanie grupy B zakończyło się remisem. TyLoo poradziło sobie z rywalem na Inferno, lecz zostało zdeklasowane na Trainie. Jeśli Chińczycy zdobędą chociażby punkt w następnym meczu, to Vega Squadron zajmie trzecie miejsce w grupie.

tyloo2016logo

China TyLoo

1

Faza grupowa
Finały ROG Masters 2017
Grupa B

Inferno
(10:5; 6:5)

Train
(2:13; 3:3)

600px-vega_squadron_2016

Vega Squadron Russian Federation

1

Inferno

Początek Inferno był dość wyrównany, ponieważ żadna z ekip nie potrafiła zdobyć dwóch rund z rzędu. TyLoo przerwało tę serię przy stanie 2:2 i od razu zaczęło budować swoją przewagę. Vega Squadron nie mogło odeprzeć solidnych ataków swojego przeciwnika, przez co ich strata cały czas rosła. Chińska formacja zapewniła sobie zwycięstwo pierwszej połowy Inferno na poziomie 8:2. Dopiero wtedy rosyjski skład zdołał skutecznie odpowiedzieć. Jego ekonomia wciąż stała na niskim poziomie i każde kolejne przełamanie mogło całkowicie ją zniszczyć. Antyterroryści dawali jednak radę, choć czasami w ich ekwipunku znajdowały się pistolety maszynowe. Potknęli się dopiero, kiedy ich strata wynosiła trzy oczka, a rywal grał na niepełnym wyposażeniu. TyLoo sięgnęło również po ostatnią rundę, co oznaczało prowadzenie 10:5 przed zmianą stron.

Druga pistoletówka bez większych problemów wpadła na konto chińskiej ekipy. Vega Squadron nie czekało na fulla i odpowiedziało już grając force'a w następnej potyczce. TyLoo się nie podłamało, po czym wykonało dokładnie to samo. Antyterroryści zakończyli passę wymian i zaczęli dopisywać kolejne punkty do swojego dorobku. Kilka udanych obron sprawiło, że mieli oni aż dziewięć szans na zakończenie meczu. Wtedy rozpoczął się mały okres niemocy, lecz rund mapowych było zbyt wiele, aby wszystkie zmarnować. Ostatecznie, skład BnTeTa zwyciężył Inferno wynikiem 16:10.

Train

Vega Squadron rozpoczęła Traina od trzypunktowego prowadzenia, choć nie przyszło ono bez problemów, pomimo posiadania lepszego wyposażenia. Potyczka na fullu także wpadła na konto rosyjskiego zespołu, który wyraźnie otrząsnął się po porażce na pierwszej mapie. TyLoo odpowiedziało dopiero przy stanie 0:7, choć po czterech zabójstwach somebody'ego, hutji niemalże ugrał sytuację 1 vs 4. Chińska drużyna nie ponowiła swojego sukcesu, co łączyło się z resetem ekonomii. Terroryści spokojnie wykorzystywali lepszą sytuację finansową, a rezultat pomału zaczynał być pogromem. Przed kolejnym przełamaniem odskoczyli oni na jedenaście punktów. Po tym zespoły podzieliły się dwiema ostatnimi rundami, a to przełożyło się na wynik 13:2 do przerwy.

Po zmianie stron TyLoo wygrało pistoletówkę, a moment później poradziło sobie także w starciach anty force. Rewanż Vega Squadron nadszedł od razu po uzyskaniu przez tę drużynę pełnego ekwipunku. Kolejna potyczka sprawiła, że na koncie antyterrorystów pojawiło się dziesięć punktów mapowych. Wykorzystali pierwszą możliwą szansę i zwyciężyli swój pick 16:5.

Podsumowanie

Mecz TyLoo z Vega Squadron przyniósł pierwszy remis na finałach ROG Masters 2017 w Kuala Lumpur. Pomimo świetnego występu na Trainie, sytuacja Rosjan nie jest dobra. Zajmie ona ostatnie, trzecie miejsce w grupie, jeśli chińska formacja zdobędzie chociażby punkt w pojedynku przeciwko Grayhound.

Wszystkie informacje na temat ROG Masters 2017 znajdziecie na www.rog-masters.pl.