Splyce odniosło pierwsze zwycięstwo na finałach ROG Masters 2017. Amerykański skład łatwo pokonał 5POWER i powalczy z Gambit o pierwsze miejsce w grupie.

600px-Splyce_Logo_2017

United States Splyce

2

Faza grupowa
Finały ROG Masters 2017
Grupa A

Cache
(11:4; 5:3)

Train
(12:3; 4:5)

5power_2017

5POWER China

0

Cache

Runda pistoletowa była bardzo wyrównana, lecz ostatecznie wpadło na konto Splyce. Antyterroryści ponowili swój sukces w dwóch starciach z przewagą ekwipunku, dzięki czemu przed fullem posiadali trzypunktowe prowadzenie. Potyczka na pełnych wyposażeniach również poszła po ich myśli i wydawało się, że znacznie odskoczą z wynikiem. 5POWER odpowiedziało jednak przy stanie 0:4, choć posiadało gorsze uzbrojenie. Moment później nastąpiła wymiana jeden za jeden, po której to azjatycka drużyna zaczęła walczyć o wyrównanie. Na jej nieszczęście, potknęła się na ostatniej prostej. Amerykański zespół przejął wtedy inicjatywę i jak się okazało, nie oddał jej już do końca pierwszej połowy Cache'a. Bezbłędna gra defensywna zapewniła mu znaczne prowadzenie 11:4.

Po zmianie stron 5POWER zdobyło rundę pistoletową, a chwilę później zmniejszyło stratę do czterech oczek, dzięki lepszemu wyposażeniu. Pierwszy full był rewanżem w wykonaniu Splyce, choć żadna z drużyn nie zachowała wtedy ani jednej broni. Taki przebieg nie przeszkodził amerykańskim zawodnikom w powtórzeniu swojego sukcesu. Wrócili oni na zwycięską ścieżkę, a okres dobrych ataków dał im osiem rund mapowych. Po chwili mogli już cieszyć się z wygranej na mapie przeciwnika, a wynikiem końcowym było 16:7.

Train

Splyce spokojnie poradziło sobie z rywalem w pistoletówce, a wszystkie pięć zabójstw zdobył Daniel 'roca' Gustaferri. Po chwili prowadzenie jego drużyny wzrosło do 3:0. Pierwszy full był kontynuacją dobrej passy terrorystów. 5POWER oddawało coraz więcej punktów, ponieważ nie potrafiło odeprzeć skutecznej ofensywy w wykonaniu oponenta. Skuteczna odpowiedź zawodników broniących nadeszła dopiero przy stanie 0:7. Następny okres meczu był bardziej wyrównany, każda kolejna runda przynosiła innego zwycięzcę. Dopiero w końcówce Splyce wróciło na właściwą ścieżkę i sięgnęło po trzy ostatnie rundy, co dało im prowadzenie 12:3.

Druga pistoletówka zmniejszyła różnicę między obiema stronami. Nie bez problemów, ale 5POWER wykorzystało przewagę wyposażenia i przed fullem przegrywało 6:12. Co więcej, nawet pełny ekwipunek nie pomógł Splyce w przełamaniu serii oponenta. Amerykanie zrewanżowali się, kiedy na tablicy wyników widniało 12:8, a clutcha 1 vs 2 ugrał DAVEY. To jedno zwycięstwo pomogło im w przejęciu inicjatywy. Szybko zapewnili sobie siedem rund meczowych, po czym wykorzystali pierwszą szansę i wygrali Traina 16:8.

Podsumowanie

Splyce łatwo poradziło sobie z 5POWER w meczu grupy B na ROG Masters. Azjatycka drużyna przegrała drugie spotkanie i na pewno zajmie trzecie miejsce w tej fazie rozgrywek. Amerykanie natomiast pozostają w walce o pierwszą lokatę. O bezpośrednim awansie do półfinału zadecyduje ich bezpośrednie starcie z Gambit.

Wszystkie informacje na temat ROG Masters 2017 znajdziecie na www.rog-masters.pl.