Zawodnicy Grayhound wygrali mecz z TyLoo, dzięki czemu z dorobkiem sześciu punktów awansują prosto do półfinału. Do rozstrzygnięcia drugiej lokaty będzie potrzebny tiebreaker pomiędzy Chińczykami i Vega Squadron.

600px-Grayhound_Gaming

Australia Grayhound

2

Faza grupowa
Finały ROG Masters 2017
Grupa B

Overpass
(8:7; 8:6)

Inferno
(8:7; 7:8) (4:2)

tyloo2016logo

TyLoo China

0

Overpass

Początek Overpassa należał do TyLoo. Antyterroryści wygrali pistoletówkę, po czym należycie wykorzystali również przewagę ekwipunku. Potyczka na fullu była kontynuacją tej serii w wykonaniu chińskiego zespołu. Skuteczny rewanż Grayhound nadszedł przy stanie 0:5. Co więcej, Australijczycy zdołali przejąć inicjatywę i dość szybko zbliżali się do przeciwnika. Dzielnie walczyli o wyrównanie, ale potknęli się na ostatniej prostej. Finanse terrorystów wciąż były na niezłym poziomie, dzięki czemu mogli oni błyskawicznie odpowiedzieć. Po chwili remis 6:6 stał się faktem. Końcówka również poszła nieco lepiej zawodnikom atakującym i przed zmianą stron prowadzili oni 8:7.

Druga pistoletówka przyniosła kolejne wyrównanie. Moment później TyLoo odzyskało prowadzenie po rundach anty force i anty eco. Grayhound wróciło do gry od razu, gdy uzyskało pełny ekwipunek. Australijczycy nie zdołali jednak znacznie uciec z wynikiem. Chińska formacja traciła zaledwie jeden punkt i natychmiastowo zniwelowała tę różnicę. Następny okres mapy wciąż był wyrównany, jednak to Gratisfaction wraz z kolegami jako pierwsi zagwarantowali sobie rundy mapowe. Szybko mogli oni już cieszyć się ze zwycięstwa 16:13.

Inferno

TyLoo rozpoczęło swój pick po stronie atakującej i od razu pokazało skuteczną ofensywę w pistoletówce. Dwie kolejne rundy także wpadły na konto chińskiego składu. Pierwszy full to odpowiedź w wykonaniu Grayhound. Australijczycy byli bliscy resetu, lecz Dickstacy popisał się świetnym clutchem 1 vs 3. Chwilę później zdołali wyrównać, jednak nie stać ich było na objęcie prowadzenia. Terroryści odzyskali inicjatywę w spotkaniu i coraz bardziej odskakiwali z wynikiem. Kilka udanych ataków dało im sporą przewagę w postaci czterech punktów. Ostatni okres połowy należał już do zawodników broniących, którzy podobnie jak na pierwszej mapie, potrafili zniwelować całą stratę i zakończyć tę część prowadzeniem 8:7.

TyLoo wyrównało stan spotkania w pistoletówce, ponieważ DD ugrał clutcha 1 vs 2. To jednak oznaczało fulla Grayhound już w trzeciej rundzie. Australijski zespół w dobry sposób skorzystał z pełnego ekwipunku i na tablicy wyników ponownie zobaczyliśmy remis. Kolejny okres mapy również nie wykrystalizował wyraźnego faworyta i ogromne znaczenie mogło mieć chociażby jedno zresetowanie ekonomii. W lepszej sytuacji finansowej znaleźli się terroryści, dzięki czemu byli coraz bliżej zakończenia grupy z kompletem punktów. Skuteczne ataki sprawiły, że na ich koncie pojawiły się trzy rundy meczowe. Niespodziewanie, pomimo początkowej przewagi ekwipunku, nie zdołali wykorzystać żadnej z nich, a to oznaczało remis 15:15 i dogrywkę.

Pierwsza część OT lepiej poszła Grayhound, które po stronie atakującej prowadziło 17:16. Australijczycy popisali się tak samo skuteczną grą w defensywie i zwyciężyli 19:17.

Podsumowanie

Grayhound zaskoczyło wszystkich i zajęło pierwsze miejsce w grupie B. Australijska formacja zgarnia awans prosto do półfinału, zostawiając w tyle wyżej notowanych przeciwników. TyLoo i Vega Squadron powalczą o drugą lokatę w tiebreakerze, który będzie rozegrany w formacie best of 1.

Wszystkie informacje na temat ROG Masters 2017 znajdziecie na www.rog-masters.pl.