Gambit pokonało Vega Squadron w drugim półfinale ROG Masters 2017. Kazaski zespół awansował do wielkiego finału, gdzie jego przeciwnikiem w walce o końcowe zwycięstwo będzie TyLoo.

1

Gambit rozpoczęło mecz po stronie atakującej i od razu zaprezentowało skuteczną ofensywę w pistoletówce. Wykorzystanie przewagi ekwipunku przełożyło się na prowadzenie 3:0 tej drużyny. Pierwszy full wpadł na konto Vega Squadron. Po chwili antyterroryści ponowili sukces, lecz na drodze do remisu potknęli się na ostatniej prostej. Kazaski zespół mógł po raz kolejny budować swoją przewagę i przed następnym przełamaniem wynosiła ona cztery punkty. Następny okres połowy poszedł po myśli rosyjskiej formacji. Wkroczyła na właściwe tory i rezultat dobrze to odzwierciedlał. Ostatecznie, przed zmianą stron przegrywała ona minimalnie 7:8.

Druga pistoletówka wpadła na konto Gambit bez żadnych strat. W następnej rundzie zespół miał większe problemy, ale zdołał zdobyć kolejny punkt. Podłożenie bomby sprawiło jednak, że Rosjanie zdecydowali się na zakupy i przyniosło to pożądany efekt. Ponadto, zniszczyli finanse oponenta, co pomogło im w doprowadzeniu do remisu. Vega Squadron na tym nie poprzestało i uzyskało prowadzenie po raz pierwszy na Overpassie. Seria świetnych ataków dała tej formacji pięć rund mapowych. Po chwili terroryści mogli już cieszyć się ze zwycięstwa 16:10.Vega Squadron kontynuowało swoją świetną grę na początku drugiej mapy. Rosjanie sięgnęli po pistoletówkę, a moment później poradzili sobie także w starciach z lepszym wyposażeniem. Pierwszy full nie zakończył ich passy. Gambit odpowiedziało przy stanie 0:5, kiedy clutcha 1 vs 1 ugrał Dosia. Na nieszczęście zwycięzców PGL Majora, spotkał ich natychmiastowy reset. Terroryści uzyskali ekonomiczną przewagę, dzięki czemu szybko zapewnili sobie wygranie połowy na poziomie 8:1. Wydawało się, że odskoczą znacznie bardziej, ale przy stanie 1:9 kazaski zespół ugrał na nieco słabszym ekwipunku. Końcówka tej części stała pod znakiem odrabiania strat. Gambit wzięło się w garść i do przerwy zdołało zmniejszyć różnicę do pięciu oczek.

Druga pistoletówka została wygrana przez Kazachów po bardzo szybkim ataku na bombsite A. Później zdobyli również potyczki anty force oraz anty eco. Runda na fullu sprawiła, że oba zespoły dzielił już tylko jeden punkt. Gambit wreszcie wyrównało stan spotkania. Wtedy byliśmy świadkami wymiany jeden za jeden, która na dodatek zniszczyła fundusze rosyjskiej ekipy. Terroryści spokojnie to wykorzystali i zaczęli przybliżać się do zwycięstwa. Przed zapewnieniem sobie rund mapowych dali się przełamać tylko raz. Po tym wykorzystali pierwszą szansę, co oznaczało tryumf 16:12.Decydująca mapa rozpoczęła się od skutecznego odbicia bombsite'u A w wykonaniu Gambit. Antyterroryści nie dali się przełamać zarówno na anty eco, jak i na fullu, co powiększyło ich prowadzenie. Całkowicie zdominowali oni początkowy okres Cache'a, a rezultat pomału zaczynał robić się pogromem. Skład AdreNa zapewnił sobie zwycięstwo połowy, a ponadto, zachował przy tym czyste konto. Właśnie wtedy nadszedł rewanż Vega Squadron, a znacznie przyczynił się do tego hutji, który zdobył trzy zabójstwa w sytuacji 2 vs 3. Rosjanie zostali jednak natychmiastowo przełamani. Wydawało się, że szybko wrócą na właściwe tory, ale wtedy clutcha 1 vs 4 świetnie ugrał fitch. Później jego zespół kontynuował dominację i jak się okazało, nie stracił do końca już ani jednej rundy, a to oznaczało pogrom 14:1.

Druga pistoletówka dała Gambit czternaście rund meczowych. Zawodnicy nie kazali długo czekać na zakończenie i błyskawicznie zwyciężyli decydującą mapę wynikiem 16:1.ROG Masters dla głównego faworyta przebiega zgodnie z planem. Gambit wygrało mecz półfinałowy przeciwko Vega Squadron i jest już o krok od zdobycia pucharu. Kazachowie znajdowali się jednak w nieciekawej sytuacji, ponieważ po przegraniu pierwszej mapy, na drugiej tracili do rywala już pięć punktów po połowie. Zdołali dokonać comebacku, a później zwyciężyli też Cache'a, co dało awans do finału.