Gambit zremisowało ze Splyce w ostatnim spotkaniu grupy A na ROG Masters 2017. Do wyłonienia zwycięzcy grupy potrzebny był tiebreaker, w którym górą byli zawodnicy z Kazachstanu i to oni zagwarantowali sobie występ w półfinale.

2

Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla Splyce, które osiągnęło prowadzenie 3:0 po rundzie pistoletowej i następnych potyczkach z lepszym wyposażeniem. Gambit odpowiedziało, kiedy dostało w dłonie karabiny. Terroryści nie potrafili jednak ponowić swojego sukcesu, co nieco popsuło ich finanse. Dzięki przewadze w tym aspekcie, amerykański zespół zaczął jeszcze bardziej powiększać swój dorobek punktowy. Moment później powtórzył się scenariusz z natychmiastowym resetem Kazachów, co przełożyło się na rezultat 2:7 na ich niekorzyść. Dopiero wtedy wzięli się oni w garść i na dobre zaczęli dominować oponenta. Świetna gra ofensywna sprawiła, że stan mapy uległ wyrównaniu na poziomie 7:7. Rewanż Splyce nadszedł dopiero w piętnastej rundzie, kiedy to DAVEY ugrał clutcha 1 vs 2 i zapewnił swojej ekipie minimalne prowadzenie po pierwszej połowie.

Splyce dobrze weszło w drugą część Mirage'a i zdołało odskoczyć przeciwnikowi na cztery punkty, dzięki zdobyciu pistoletówki i starć anty force. Pierwszy full także poszedł po myśli amerykańskiej drużyny. Gambit zaprezentowało udaną obronę dopiero przy stanie 7:13. Antyterroryści nieco przejęli inicjatywę i walczyli o comeback. Kiedy na tablicy wyników widniało 10:13, nastąpiła wymiana jeden za jeden, co dało zwycięzcom PGL Majora lekką przewagę finansową. Potrafili z niej skorzystać i to pomogło w wyrównaniu na poziomie 14:14. Po chwili zapewnili sobie również rundę mapową. Nie udało się jej wykorzystać, co przenosiło nas na dogrywkę.

Pierwsza część OT nieco lepiej poszła Splyce, które po stronie atakującej prowadziło 17:16. Moment później to na ich koncie pojawiły się punkty mapowe. Amerykanie pokazali kolejną skuteczną obronę i zakończyli spotkanie zwycięstwem 19:16.

Nuke

Splyce zdobyło pistoletówkę po stronie atakującej, a po ponowieniu sukcesu wydawało się, że spokojnie odskoczy na 3:0. Niespodziewanie, Amerykanie potknęli się w trzeciej rundzie, kiedy ich przeciwnik dysponował tylko USP-S. Po tym byliśmy świadkami wymiany jeden za jeden, a moment później to Gambit wkroczyło na zwycięską ścieżkę. Solidna gra defensywna przyniosła efekt w postaci prowadzenia 7:3. Wtedy terroryści pokazali skuteczny atak, lecz na ich nieszczęście, powtórzył się scenariusz z szybkim resetem. Kazachowie po raz kolejny uzyskali lepszą sytuację finansową, a to pomogło im dociągnąć passę do końca połowy. Tym samym przed zmianą stron prowadzili oni 11:4.

Splyce nieco przebudziło się na początku drugiej części Nuke'a, lecz zdobywanie przez nich punktów zakończyło się wraz z uzyskaniem przez Gambit pełnego wyposażenia. Terroryści spokojnie wrócili na właściwe tory i przybliżali się do końcowego sukcesu. Na drodze po rundy mapowe przegrali zaledwie jedną potyczkę, co oznaczało rezultat 15:8. Wykorzystali pierwszą szansę i zwyciężyli Nuke'a 16:8.

Tiebreaker - Mirage

Tiebreaker zaczął się od prowadzenia Gambit, które najpierw sięgnęło po pistoletówkę, a później pokonała rywala dysponującego słabszym ekwipunkiem. Splyce uzyskało zestaw karabinów i odpowiedziało już na pierwszym fullu. Amerykanie ponowili sukces, lecz po tym potknęli się na ostatniej prostej do wyrównania. Kazaski zespół przejął inicjatywę i dominował nad rywalem. Okres solidnej gry ofensywnej sprawił, że był on pewny wygrania tej połowy Mirage'a już przy stanie 8:2. Na tym nie poprzestał, przez co rezultat pomału zaczynał być pogromem. Wyśmienita seria została przerwana dopiero, gdy różnica między obiema drużynami wynosiła już dziewięć oczek. Przełamanie Splyce na niewiele się zdało, ponieważ Gambit zdobyło ostatnią rundę i po wszystkich piętnastu prowadziło 12:3.

Ekipa AdreNa wygrała drugą pistoletówkę, lecz moment później nie poradziła sobie z rywalem grającym force'a. Amerykańska drużyna uniknęła tego błędu, dzięki czemu przed fullem zmniejszyła stratę do siedmiu oczek. Nawet pełny ekwipunek nie pomógł antyterrorystom w odparciu ataku oponenta. Dominacja Splyce zakończyła się dopiero przy stanie 10:13. Po chwili Gambit ponowiło sukces, co dało im pięć rund meczowych. Zdołali wykorzystać pierwszą szansę i zwyciężyć 16:10.

Podsumowanie

Gambit zajmie pierwsze miejsce w grupie A podczas finałów ROG Masters 2017. Kazaski zespół najpierw zremisował ze Splyce w meczu best of 2 i o jego pozycji zdecydował dopiero tiebreaker. Amerykanie będą musieli pomęczyć się jeszcze w spotkaniu ćwierćfinałowym.