Gambit rozpoczyna światowe finały ROG Masters 2017 od zwycięstwa. Kazaski zespół spokojnie wygrał z międzynarodowym składem 5POWER i dopisał trzy punkty na swoje konto w tabeli.

5power_2017

China 5POWER

0

Faza grupowa
Finały ROG Masters 2017
Grupa A

Overpass
(2:13; 0:3)

Cache
(8:7; 5:9)

gambit_esports

Gambit Kazakhstan

2

Overpass

Gambit rozpoczęło zmagania po stronie atakującej i od razu pokazało skuteczną ofensywę w rundzie pistoletowej. Terroryści zdołali wykorzystać lepsze wyposażenie, tym samym ich prowadzenie wzrosło do 3:0 przed pierwszym fullem. Potyczka na pełnych ekwipunkach także poszła po myśli Kazachów, przez co różnica między obiema drużynami cały czas się powiększała. 5POWER nie mogło poradzić sobie z solidną grą oponenta. Ekipa AdreNa zapewniła sobie zwycięstwo tej połowy Overpassa, a ponadto, zachowała przy tym czyste konto. Na tym nie poprzestała i była naprawdę blisko osiągnięcia perfekcyjnego rezultatu po pierwszej części mapy. Rewanż międzynarodowego składu nadszedł dopiero przy stanie 0:12, choć nie posiadał on nawet całego zestawu broni. Po tym oba zespoły podzieliły się dwiema ostatnimi rundami, co przełożyło się na wynik 13:2 przed zmianą stron.

Druga pistoletówka przybliżyła Gambit do zwycięstwa na wybranej przez siebie mapie. Ponowienie sukcesu oznaczało, że na koncie kazaskiej drużyny pojawiło się aż trzynaście punktów mapowych. Zawodnicy nie kazali długo czekać na zakończenie i po chwili zakończyli Overpassa pewną wygraną 16:2.

Cache

5POWER o wiele lepiej weszło w drugą mapę tego spotkania. Terroryści wygrali pistoletówkę, po czym poradzili sobie także w starciach anty force i anty eco. Pierwszy full był kontynuacją dobrej gry międzynarodowej ekipy. Gambit odpowiedziało dopiero, kiedy na tablicy wyników widniało 0:5 na ich niekorzyść. Zawodnicy broniący ponowili sukces, co nieco zniszczyło finanse przeciwnika. Nie zdołali jednak doprowadzić do wyrównania, ponieważ potknęli się przy stanie 3:5. Azjatycki zespół powrócił na właściwe tory i kolejne udane ataki zapewniły mu zwycięstwo połowy na poziomie 8:3. Dopiero wtedy antyterroryści na dobre przejęli inicjatywę, dzięki czemu zaczęli zbliżać się do rywala. Próbę comebacku można ocenić pozytywnie – Gambit wygrało cztery ostatnie rundy i do przerwy minimalnie przegrywało 7:8.

Druga pistoletówka przyniosła remis 8:8. Moment później kazaski skład uzyskał prowadzenie po raz pierwszy na tej mapie. 5POWER poradziło sobie na fullu, ale na niewiele się to zdało, ponieważ na graczy tej ekipy czekał błyskawiczny reset. Gambit osiągnęło ekonomiczną przewagę i potrafiło to należycie wykorzystać. Terroryści szybko przybliżali się do końcowego sukcesu. Okres świetnej gry ofensywnej zapewnił im sześć rund meczowych. Wtedy też rozpoczęła się ich niemoc, lecz mieli zbyt wiele szans, aby wszystkie zmarnować. Ostatecznie, wykorzystali piątą z nich i zwyciężyli Cache'a 16:13.

Podsumowanie

Gambit rozpoczyna finały ROG Masters 2017 zgodnie z planem. Zwycięzcy PGL Majora są głównym faworytem turnieju, więc nie powinna dziwić ich bezproblemowa wygrana w pierwszym grupowym meczu. 5POWER powalczyło na Cache'u i to może napawać międzynarodowy skład optymizmem przed starciem ze Splyce.

Wszystkie informacje na temat ROG Masters 2017 znajdziecie na www.rog-masters.pl.