Wiele wskazuje na to, że Roccat powróci ze swoją dywizją w Counter Strike: Global Offensive. Według informacji podanych przez dailydot.com organizacja zamierza zakontraktować m.in. byłych graczy SK Gaming.


Roccat pozostaje bez swojej drużyny CS:GO od końca 2015 roku, kiedy to prawie cały skład przeniósł się do ENCE eSports. Po półrocznym niebycie, włodarze zamierzają na nowo zbudować zespół CS'a. Działacze chcą wykorzystać okazję związaną z zamieszaniem u SK Gaming.

Przypomnijmy, że z dniem 1 lipca nową drużyną SK będzie dawne Luminosity Gaming. Oznacza to, że poprzedni zespół 30 czerwca zostanie bez organizacji. Wiadomo, że gry z kolegami nie będzie kontynuował Asger “AcilioN” Larsen. Już wcześniej z kolei ekipę opuścił Jacob „Pimp” Winneche, który zasilił szeregi Team Liquid.

Do Roccat mają przenieść się trzej pozostali byli członkowie SK Gaming: Emil „Magiskb0Y” Reif, Michael „Friis” Jørgensen oraz Andreas „MODDII” Fridh. Zespół mają uzupełnić byli członkowie Copenhagen Wolves: Valdemar „valde” Bjørn Vangså, a także Lukas „gla1ve” Rossander, który wystąpi jako stand-in w drużynie Astralis podczas ESL One Cologne.