Trener jest osobą, bez której drużyny ostatnimi czasy nie potrafią się obejść. Z takiej opcji skorzystało także FaZe Clan, które jako swojego szóstego zawodnika postanowiło nająć Robert „RobbaN” Dahlström.


Robert „RobbaN” Dahlström to osoba, która znana jest przede wszystkim społeczności Counter-Strike aktywnej od roku 2000. Szwed grywał już bowiem na profesjonalnej scenie w zespołach takich jak Ninjas in Pyjamas, SK Gaming oraz mniej znanym Begrip.

„RobbaN” miał okazję, jak wspomniałem powyżej, grywać dla SK Gaming – w jej barwach występował wraz ze sławnym dziś, a także przez wielu uważanym za najlepszego strzelca świata – Christopher „GeT_RiGhT” Alesund. Słodyczy dodawała obecność Patrik „f0rest” Lindberg. W takim zestawieniu wygrali oni DreamHack Summer, GameGune, IEM VI Global Challenge New Your oraz ESWC 2011, po czym, na kilka miesięcy później ogłosili rozpad drużyny.

Dla wyżej wymienionych zawodników kariery potoczyły się w różnych kierunkach, gracze Ninjas in Pyjamas wywalczyli sobie na początku istnienia Counter-Strike: Global Offensive miana legend, a Robert „RobbaN” Dahlström usunął się w cień i odłożył myszkę na hak. Na nic jednak zdały się próby utrzymania swojego powrotu do czynnej służby, ponieważ już w ostatnich miesiącach ubiegłego roku, kibice zauważyli jego udział w kwalifikacjach do różnorodnych turniejów, np. ESL Nordic Nationals. Wiele porażek nie przekreśliło jednak jego kariery, lecz nieco zmieniło jej bieg. Z pozycji gracza na fotel trenera. Czy był to awans, a może degradacja? Na to pytanie odpowiedzi na tę chwilę nie jesteśmy w stanie uzyskać…

Skład FaZe prezentuje się na ten moment w sposób następujący:

Joakim „jkaem” Myrbostad
Håvard „rain” Nygaard
Ricardo „fox” Pacheco
Philip „aizy” Aistrup
Mikail „Maikelele” Bill

Robert „RobbaN” Dahlström (coach)

Pierwszym sprawdzianem umiejętności świeżo upieczonego trenera będzie turniej w Katowicach – Intel Extreme Masters, a chwilę później – zawody w ramach MLG Columbus 2016.