Pierwszy dzień nowej odsłony Polskiej Ligi Esportowej za nami. Byliśmy podczas niego świadkami dwóch emocjonujących meczów!

Najpierw na serwerze spotkali się reprezentanci AVEZ Esport Pompa Team. Warto podkreślić, że Ośmiornice w teorii były osłabione, ponieważ dwa dni temu straciły jednego z podstawowych graczy – Pawła „byali” Bielińskiego. Do akcji musiał zatem wkroczyć ich szkoleniowiec – Jędrzej „Bogdan” Rokita. Jak się jednak okazało – nie był on wcale gorszym punktem w zespole. Formacja Piotra „nawrot” Nawrockiego może nie wyglądała z nim mocarnie, ale była w stanie zwyciężyć spotkanie 2:0 – 16:13 i 19:15. Zgarnęła tym samym trzy punkty i została liderem tabeli.

Na podobny dorobek liczyli zapewne także zawodnicy Actiny PACT, którzy zaczęli pojedynek z Izako Boars od wygranej na Trainie – 16:13. Chcieli więc dopiąć swego na Inferno, lecz Dziki na to nie pozwoliły odpowiadając wynikiem 16:10. Losy potyczki rozstrzygnęły się na Vertigo, które było kolejną zaciętą lokacją, jaką przyszło nam oglądać. Rywalizacja trwała przez 30. rund, po których uśmiech pojawił się na twarzach Dawida „lunAtic” Cieślaka i spółki, bowiem triumfowali oni nad przeciwnikiem 16:14 i dopisali na swoje konto dwa oczka. Podopieczni Bartosza „Hyper” Wolnego musieli się za to zadowolić tylko jednym, które przysługiwało im przez pokonanie enemy w ramach drugiego starcia.

Podsumowując – we wczorajszych zmaganiach górą było AVEZ PACT i to właśnie oba wspomniane składy są obecnie najwyżej w Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej. Dziś czekają nas następne widowiska, których harmonogram zostawiamy niżej.

  • 18:00 – Poland Liquid Biceps vs Poland Illuminar Gaming
  • 21:00 – Poland HONORIS vs Poland Wisła All in! Games Kraków

Transmisja wszystkich meczów odbywa się na kanale Polsat Games w serwisie Twitch.