W ramach turnieju MLG Columbus 2016 został rozegrany mecz gwiazd, w którym walczyli ze sobą zawodnicy europejscy i amerykańscy. Uczestnicy tego meczu zostali wybrani przez społeczność poprzez głosowanie.

Mecz gwiazd, który poprzedzał dzisiejszy finał turnieju MLG Columbus 2016, został rozegrany w formie best-of-one, a wylosowaną mapą był de_nuke. Społeczność wybierała graczy z drużyn europejskich i amerykańskich.

Przebieg spotkania:

Zaczynając po stronie antyterrorystów, zespół amerykański rozegrał świetną rundę pistoletową, gdzie Aleksandr „s1mple” Kostyliev zdołał zabić aż 4 przeciwników! Dzięki przewadze ekwipunku Amerykanie zdobyli kolejne 5 punktów. Reprezentanci Europy wygrali tylko 4 rundy po stronie terrorystów i to Team Americas prowadził na półmetku 11:4. Po zmianie stron zdecydowanie inicjatywę przejęli Europejczycy, wygrywając rundę za rundą doprowadzili do dogrywki w meczu MLG All Star. W dogrywce po raz kolejny oglądaliśmy wyrównane pojedynki i świetne predyspozycje takich graczy jak GeT_RiGhT czy s1mple, którzy pewnie prowadzili swoje zespoły. Ostatecznie po dwóch dogrywkach lepsi okazali się reprezentanci Ameryki, wygrywając z wynikiem 22:19!

Już za chwilę rozpocznie się najważniejszy mecz całego turnieju – Wielki Finał MLG Columbus 2016, w którym powalczą drużyny Natus Vincere i Luminosity Gaming.