W tych dwóch meczach trudno wskazać faworyta. Obydwie drużyny potrafią zagrać świetne mecze i teoretycznie reprezentują ten sam poziom. Zespoły walczyły na dwóch mapach – de_inferno oraz de_overpass.

• de_inferno

Duńczycy wygrali nożówkę i dostali możliwość wyboru strony. Zdecydowali się na obronę BS'ów, co powinno dać im sporą przewagę w pierwszej połowie. Nie skorzystali z niej jednak w rundzie pistoletowej, którą wygrali G2. Następnie Shox zapewnił francuzom wynik 4:1, gdy zabił k0nfiga 2 sekundy przed zakończeniem czasu rundy. G2 zaczęli mocno uciekać przeciwnikom, co chwilę łamiąc ekonomią antyterrorystów. Duńczycy wpadli w błędne koło force buy'ów, przez co rzadko grali na pełnym wyposażeniu z wszystkimi granatami. Dignitas nie miało prawa wygrać tej połowy, gdy SmithZz grając z MAC-10'tką potrafił zabić 2 przeciwników, grających z kamizelką i „emką”. Pierwsza połówka zakończyła się 12:3 dla Francuzów.

Na początku drugiej połowy dignitas dali trochę nadziei swoim kibicom wygrywając rundę pistoletową. Jednak gdy tylko G2 kupili pełne wyposażenie, łatwo wygrali następne rundy, kończąc mecz 16:6.

• de_overpass

G2 po raz kolejny rozpoczyna mecz od wygranej rundy pistoletowej, lecz na tej mapie dignitas odnajdywało się trochę lepiej, niż w poprzednim meczu. Dzięki temu bardzo szybko zobaczyliśmy remis 3:3. Mogliśmy tutaj oglądać bardziej wyrównane pojedynki niż wcześniej. Zdecydowanie ta mapa odmieniła pewność siebie Duńczyków. Drużyny szły łeb w łeb co może świadczyć kolejny remis 6:6. G2 Esports może zawdzięczać tak wyrównaną grę Ex6TenZ'owi, który po pierwszej połowie miał 24 fragi, podczas gdy zaraz za nim w tabeli shox, posiadał tych fragów 12. Przed zmianą stron widniał wynik 9:6 dla Team'u dignitas.

Duńczycy okazali się lepsi w drugiej rundzie pistoletowej, jednak G2 bardzo szybko odpowiedziało bo już w następnej rundzie, wyeliminowali wszystkich przeciwników, dysponując jedynie pistoletami. Gdy tylko dignitas mogli zainwestować w pełen ekwipunek, okazali się niemalże bezbłędni. Perfekcyjnie bronili bomb site'ów, dzięki czemu wygrana przyszła dość szybko. Spotkanie zakończyło się wynikiem 16:10 dla Duńczyków.