Szwedzkie derby w pełnej krasie! Sweden NiP vs Sweden fnatic. Chyba najlepsze drużyny ze Szwecji stanęły na przeciw siebie w trzecim sezonie z ESL Pro League. Mogliśmy oglądać piękno CS'a na dwóch mapach: de_cache oraz de_inferno.

• de_cache

Ninjas in Pyjamas zaczęło od bronienia BS'ów w tym spotkaniu. Wygrali pistoletówkę poprzez rozbrojenie bomby i korzystając z przewagi wyposażenia dwie kolejne rundy. Pierwszy „full” fnatic nie okazał się owocny i to znów to NiP zdobyli punkt na swoje konto. Pyth zapewnił 5:0 dla „nindży w piżamach” wygrywając sytuację 1 na 1, zabijając flushę. To właśnie zawodnicy NiP'u całkowicie zdominowali początek tej mapy. Podczas wyniku 8:0 gracze fnatic zarządzili taktyczną pauzę. Była to jedna z tych „magicznych przerw”, które fnatic często lubi pokazywać. Drużyna olofmeister'a obudziła się w 10-tej rundzie i przerwali dobrą passę NiP'u. Mimo początkowej przewagi 9:0, „nindże” wygrali pierwszą połowę 10:5.

Druga pistoletówka również wpadła na konto Ninjas in Pyjamas i po raz kolejny, nie dali się zaskoczyć przez swoich rodaków z przeciwnej drużyny, którzy grali tylko na pistoletach. NiP tym meczem pokazało, ze wracają do topki drużyn CS'a po długim czasie letargu. Wracają silni i są gotowi do zwycięstw. W pięknym stylu pokonali fnatic wynikiem 16:5.

• de_inferno

Ninjas in Pyjamas znów znalazło się po stronie obrońców BS'ów. Tym razem fnatic udało się wygrać rundę pistoletową i udało im się „rozkręcić”. To oni rozdawali karty w tym spotkaniu i korzystali z tego, że utrzymanie ekonomii po stronie CT w dobrym stanie jest niezwykle trudne. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 11:4 i była całkowicie jednostronna. Druga połowa zaczęła się lepiej na NiP'u, dając nadzieję, że mogą wrócić do tego meczu. W dziewiętnastej rundzie GeT_RiGhT rozegrał fenomenalną rundę 1 na 2, gdzie udało mu się obronić podłożoną bombę przed dwoma zawodnikami i zapewnił swojej drużynie 8 rundę, doprowadzając do wyniku 11:8. Fnatic zachowało zimną krew i udało im się doprowadzić tę mapę do końca po ich myśli. Wygrali mapę de_inferno wynikiem 16:10.