Duża niespodzianka – HONORIS pokonało Wisłę All in! Games Kraków w decydującym meczu fazy grupowej i awansowało do kolejnej rundy regionalnej Spring Sweet Spring 3.

• Poland HONORIS 2:1 Poland Wisła All in! Games Kraków (Inferno 16:6, Mirage 14:16, Dust2 16:9)

Spotkanie rozpoczęło się na Inferno – picku HONORIS. Ekipa TaZa od razu zaczęła udowadniać, że jest doskonale przygotowana na tę mapę. Pierwsza połowa to w końcu zwycięstwo 9:6. Prawdziwa magia wydarzyła się jednak w drugiej połowie, kiedy to HONORIS grało po stronie CT. Efekt? Miażdżący – wygranie siedmiu rund z rzędu i zakończenie rywalizacji wynikiem 16:6. Na serwerze czarował głównie reiko – 24 fragi i rating 1.72 mówią same za siebie.

Przenieśliśmy się na Mirage'a, gdzie początkowo przekręcono wajchę i to Wisła zgarniała z łatwością punkt za punktem. W rezultacie na półmetku spotkania Biała Gwiazda prowadziła wysoko, bo 10:5, a wynik mógł być jeszcze lepszy, bo był moment, kiedy to Wiślacy wygrywali 9:2. Po zmianie stron kontynuacja dominacji SZPERA i spółki, ale tylko przez moment. W 21. rundzie bowiem HONORIS zaczęło odrabiać straty i gonić za przeciwnikiem. Sposób, w jaki to robili, mógł budzić podziw, bowiem z wyniku 7:13 udało im się wyjść na prowadzenie 14:13! W końcówce nerwy lepiej opanowali jednak gracze Wisły, którzy ostatecznie mogli cieszyć się z wyszarpanego zwycięstwa 16:14.

Nadeszła trzecia, decydująca mapa – Dust2. Co można o niej powiedzieć? Był to teatr jednego aktora, czyli reiko. 21-latek wyglądał jak smurf pośród „goldów”, jak ktoś z kompletnie innej ligi. Zdobywał kolejne fragi z niebywałą łatwością, a zarazem prowadził swoją drużynę do zwycięstwa. HONORIS pierwszą połowę wygrało 9:6, a finalnie cały mecz 16:9. Występ reiko? 33 fragi, 20 headshotów, 2.01 rating, +20 k/d. Kosmos.

Tym samym HONORIS zagra w kolejnej fazie Spring Sweet Spring 3 – Regionals, Wisła zaś odpada z turnieju. Przypomnijmy, że Biała Gwiazda w ostatniej edycji zdołała dotrzeć do ćwierćfinału rozgrywek.